Oyuncu bilgisayarı denilince ilk akla gelenlerden MSI, yeni dizüstü bilgisayarı ile oldukça hafif bir yapıda üst düzey donanım imkanı sunuyor. İşte MSI GS40 Phantom özellikleri.

Oyuncu dizüstü bilgisayarları ile oldukça popüler olan MSI, yeni tanıttığıGS40 Phantom modeli ile diğer rakiplerine meydan okuyor. Cihazın en dikkat çeken yönü ise taşınabilirlik konusunda sunduğu avantajlar.

MSI GS40 Phantom özellikleri

İşlemci tarafında Intel’in 6. Jenerasyon Core i7-6700HQ’den gücünü alıyor. Cihazda bulunan Nvidia GeForce GTX970M ekran kartında 3GB GDDR5 bellek mevcut. 32 GB’a kadar artırılabilir DDR4-2133 MHz bellek desteği sunan GS40’ın 14 inç boyutundaki IPS ekranı Full HD çözünürlüğe sahip.Raid 0 yapıdaki SSD‘yi ve hard disk’i aynı anda sunan GS40, 1.6 KG ağırlığa ve 22mm kalınlığa sahip.

Windows 10 işletim sistemi ile birlikte gelen GS40 Phantom üzerinde bir adet USB Type-C, iki adet USB 3.0, kart okuyucu, Ethernet ve DisplayPort bulunuyor.

Cihaz bu kadar hafif olmasını MSI Cooler Bost 3 teknolojisine borçlu, işlemci ve ekran kartına giden toplamda beş adet bakır ısı borusunu iki adet fan ile soğutuyor. MSI True Color teknolojisi ile birlikte yüzde 100’e yakın sRGB renk sunmayı hedefleyen 14 inçlik IPS panel üzerinde oyun, ofis vb.. ihtiyaçlar için bir çok görüntü modu bulunuyor.