Çevrimiçi eğitim platformu Udemy, bugün Nasdaq borsasında halka arz gerçekleştirdi. Halka arz ile 3.7 milyar dolar değerlemeye ulaşan Udemy’nin hisseleri şu anda 27.74 dolar ila 26.01 dolar aralığında işlem görmeye devam ediyor.

Kurucu ortakları arasında Eren Bali’nin de yer aldığı çevrimiçi eğitim platformu Udemy, bugün Nasdaq borsasında halka arz gerçekleştirdi. Eren Bali, attığı bir tweet ile şirketin hisselerinin satışa açılması için attığı imza anını paylaştı. Bali, bu anı nikahta atılan imzalara benzeterek gönderinin metninde “wedding day” ifadesini kullandı. 

Satış fiyatının yüzde 7 altında işlem görmeye başlayan Udemy’nin değerlemesi 3.7 milyar dolara ulaştı. Bu noktada başlangıçta hisselerin 29 dolardan halka arz edildiğini belirtelim. Udemy hisseleri şu anda 27.74 dolar ila 26.01 dolar aralığında işlem görmeye devam ediyor. Nasdaq’ta yer alan bilgilere göre şirketin hisse hacmi (share volume)  ise 5,423,807 olarak öne çıkıyor. 14.5 milyar hisse satışı gerçekleştiren şirket, bu satış üzerinden 421 milyon dolar elde etmiş oldu.