Netflix abonelerinin yüzde 99’u henüz oyunları denemedi

2

Netflix oyun portföyünü geliştirmeye devam ederken, yayıncı abonelerinin yüzde 1’inden daha azının onlarla günlük olarak etkileşime girdiğini görüyor. CNBC tarafından uygulama izleme grubu Apptopia’dan elde edilen verilere göre, Netflix’in oyunları günde ortalama 1,7 milyon kullanıcıya, yani Netflix’in dünya çapındaki 221 milyon abonesinden bir şerit.

Apptopia, Netflix’in Kasım 2021’de mobil oyunlara geçeceğini duyurmasından bu yana Netflix oyunlarının toplam 23,3 milyon kez indirildiğini tespit etti. Yayıncı, yalnızca beş oyunla başladı ve o zamandan beri bir oyun da dahil olmak üzere iki düzineden fazla başlığa genişlettiği bir koleksiyon Exploding Kittens kart oyununa, League of Legends yan ürünü Hextech Mayhem’e ve Into the Breach strateji başlığına dayanmaktadır. Netflix ayrıca orijinal dizisi The Queen’s Gambit’e dayanan bir oyun eklemeyi planlıyor.

Netflix, mevcut oyun teklifini 2022’nin sonuna kadar 50 başlığa çıkarmak istiyor ve bu hedefe ulaşmasına yardımcı olmak için üç bağımsız oyun stüdyosu satın aldı. Önceki raporlar, Netflix’in oyun indirmelerinin, oyunların kullanıma sunulduğu (neredeyse) bir yıl boyunca yavaş yavaş arttığını gösteriyor.

Ocak ayında Apptopia toplam 8 milyon oyun indirme kaydederken, analitik firması Sensor Tower’dan alınan veriler Haziran ayında toplam indirmelerin 13 milyona ulaştığını gösterdi. Android cihazlardaki aboneler, Netflix uygulamasından veya Google Play Store’dan oyunlara ücretsiz olarak erişebilir ve indirebilir; Apple’ın kuralları, Netflix’in Apple cihazlarındaki kullanıcıları indirmeler için App Store’a yönlendirmesini gerektirir.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.