Netflix, yeni yayınladığı Tinder Avcısı adlı belgesel ile izlenme konusunda büyük bir başarı elde etti. İşte detaylar…

Netflix bünyesinde kurgu bulundurmayan bir belgesel pek popüler hale gelmiyor. Bu durumu platformda bozan bir yapım ortaya çıktı. Tinder Avcısı (The Tindler Swindler) isimli belgesel iki hafta boyunca listelerin en zirvesinde yer almayı başardı.

Netflix‘in en iyi belgesellerinden birisi olarak kendini kanıtlayan Tinder Avcısı, şu anda 94 ülkede bir numaralı film olarak yer alıyor. Bu noktada Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık‘ta listelerin zirvesini kaptı.

Netflix belgeseli Tinder Avcısı, filmlere büyük fark attı

Şu anda uzun metrajlı gösterim 64,7 milyon saat izlenmeye sahip oldu. Bu noktada, haftanın ikinci en büyük filmi Tall Girl 2 sadece 27,44 milyon saat ile gerisinde kaldı. Böylece Netflix‘in popüler belgeselinin ne kadar sevildiğini buradan anlıyoruz. Aradaki farka baktığımızda belgeselin yarıdan fazla önde olduğunu da görüyoruz.

Don’t F**k with Cats‘in yaratıcılarından çıkan Tinder Avcısı, Tinder aracılığıyla masum kadınlardan milyonları gasp eden sözde milyarder bir playboyun olağanüstü durumunu mercek altına alıyor. Belgesel, Norveç gazetesi Verdens Gang’ın aylarca süren araştırmasına dayanıyor. İtibarlı hırsıza kendi ilacından bir tat vermek için bir araya gelen üç masum markanın cesur tepkisini konuya döküyor.

Netflix, yeni yayınladığı Tinder Avcısı adlı belgesel ile izlenme konusunda büyük bir başarı elde etti. İşte detaylar...

Tinder Avcısı, yayıncının bir TV şovu yerine film olarak kabul edebileceği birkaç Netflix belgeseli arasına girdi. Şu anda şirket, belgeseller için herhangi bir performans ölçümü sunmuyor. Yine de, en son bu belgeselin popülaritesi tekrar bir düşünmeye sevk edecektir.

Belgesel, Netflix tarafından yaptırılan ve internetin tehlikelerini ortaya çıkaran uzun gerçeklere dayanan film serisinin en sonuncusu olarak geldi. Örneğin Sosyal İkilem adlı 2020 yapımı filmde, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri tarafından kullanılan tehlikeli veri toplama yöntemlerine ışık tutuyordu.

Konu her ne kadar kasvetli olsa da, Netflix belgesellerden iyi gelir elde ediyor gibi duruyor. Buna en büyük örnek de, Tinder Avcısı oldu.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.