Geçtiğimiz hafta çıkışını gerçekleştiren Need for Speed’in ardından duyurulan Need for Speed: Edge için ilk fragman yayınlandı ve oyun hakkında ilk detaylar verildi.

Sürpriz bir şekilde geçtiğimiz hafta raflardaki yerini alan Need for Speedoyununun hemen ardından duyurulan ve free2play (ücretsiz) olacağı belirtilen Need for Speed: Edge’in hız dolu ilk fragmanı gün yüzüne çıktı.

Electronic Arts’ın Ghost Games gibi bir alt stüdyosu olan Spearheadtarafından geliştirilmekte olan oyunun yayımcılığını ise NexonEurope üstlenecek.

xnfspngjpgpagespeedica0syu6eugw

MMO türünde bir yarış oyunu olarak karşımıza çıkacak olan Need for Speed: Edge, geçtiğimiz hafta çıkışını yapan bir diğer Need for Speed oyunu gibi güçlü Frostbite 3 grafik motorunun nimetlerinden faydalanacak.

Hız ve eşya savaşları!

Oyun için paylaşılan ilk bilgilere baktığımızda Speed Battle ve Item Battlegibi oyun modları bulunacak. Speed Battle’da tahmin edileceği üzere hız veyarış temalı bir oyun modu yarış severleri bekliyor olacak. Item Battle ise asıl aksiyonun dibine vurduğumuz mod olacak. Bu modda çevrenizdekieşyaları toplayarak yarışacak ve helikopter gibi araçlardan yardım alabileceğiz.

Şimdilik Need for Speed: Edge için paylaşılan bilgiler bunlarla sınırlı iken oyunda gözükecek olan birkaç aracın yer aldığı ilk fragmana aşağıdan ulaşabilirsiniz.