Geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştiren yılın merakla beklenen yarış oyunu Need for Speed için yapımcı firmadan şaşırtıcı bir hamle geldi. İşte oyuncuları sevindirecek o haber!

Yaklaşık iki yıllık aranın ardından tekrar konsollar ve PC platformu için karşımıza çıkan Need for Speed‘in büyük bir heyecanla beklenen yeni oyunu geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini aldı.

Çıkışı öncesinde yayınlanan oynanış görüntüleriyle her ne kadar büyük beklentiler yaratsa da aldığı inceleme puanları ve oynanış deneyimleriyleoyunun bu beklentileri karşılayamadığını gördük. Oyunun yapımcıları da beklentileri karsilayamadiklarinin farkında olsa gerek tamamen oyuncularının memnuniyetine odaklı oldukça önemli bir karar aldılar.

2916880-nfs_gamescom_03

Need for Speed DLC’leri ücretsiz olacak!

Need for Speed yapımcıları yaptıkları duyuruda oyunun çıkışını gerçekleştirmenin ardından ki yayınlanacak olan indirilebilir içerikleri tamamen ücretsiz sunacaklarının müjdesini verdiler.

Bilinecegi üzere özellikle son yıllarda yaygınlaşan ve oyuncuları rahatsız eden ücretli indirilebilir içerikiler oldukça can sıkan bir durum olmuştu. Bu olay ilk olarak The Witcher 3: Wild Hunt yapımcıları tarafından tepki görmüş ve AAA kalitesindeki bu oyunun da indirilebilir içerikleri ücretsiz olarak oyuncularının beğenisine sunulmuştu.