Meta, NFT’lerin Instagram’da nasıl çalışacağını daha fazla açıkladı. ABD merkezli testte, Instagram hesabınızı uyumlu bir dijital cüzdana bağlayarak ve tüm dünyanın görmesi için gönderi paylaşarak ücretsiz olarak ne satın aldığınızı veya oluşturduğunuzu gösterebilirsiniz. İsterseniz sosyal ağ, genel blok zinciri verilerini kullanarak hem yaratıcıyı hem de toplayıcıyı otomatik olarak etiketleyebilir. Açıklama gibi bilgileri de görüntüleyebilirsiniz. Ve evet, belirtildiği gibi, NFT’ler sanat koleksiyonunuzu sergilemenize yardımcı olmak için parlayacak.

Instagram başlangıçta MetaMask, Rainbow ve Trust Wallet cüzdanlarını destekleyecek. Coinbase, Dapper ve Phantom “yakında geliyor”. Halka açık veriler, daha önce vaat edilen Flow ve Solana desteğinin yakın gelecekte gelmesiyle ilk başta Ethereum ve Polygon’dan gelecek.

Sosyal site ayrıca NFT’lerin hala topluluk kurallarına tabi olduğunu vurguladı. Ayrıca kripto para birimi ve diğer blok zinciri ürünleri gibi NFT’lerin çevreye zararlı olabileceğinin de farkındaydı. Şirket, yenilenebilir enerji satın alarak dijital sanat eserlerinin sergilenmesinden kaynaklanan CO2 emisyonlarını dengelemeyi umuyordu.

Meta, NFT desteğini Facebook’a genişletecek ve Instagram kullanıcılarının parçalarını Hikayelerde artırılmış gerçeklik çıkartmaları olarak göstermelerine izin verecek. Şirket, hem yaratıcılar hem de koleksiyoncular için “ek özellikler” olacağını ekledi. NFT’lerin geçici mi yoksa kalıcı armatürler mi olduğunu düşünüyorsanız, Metaverse vizyonunu geliştirirken Meta’nın bir süre onlara yatırım yapacağı açıktır.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın