NVIDIA DLSS 3, Yüksek CPU tüketen oyunlar için daha yüksek FPS vaat ediyor

1

Şirket, AI tabanlı işleme hızlandırıcısının yeni bir sürümü olan Deep Learning Super Sampling 3’ü diğer adıyla DLSS 3’ü tanıttı. Üçüncü nesil teknoloji, yalnızca pikseller oluşturmak yerine bağımsız olarak tamamen yeni kareler oluşturabilir. Bu, TV’lerde gördüğünüz kare enterpolasyonuna benziyor. NVIDIA performansı iyileştiriyor, sadece videoyu yumuşatmıyor.

Teknik, hem dördüncü nesil Tensör Çekirdeklerine hem de iki yüksek çözünürlüklü kareyi karşılaştırarak ve ara kareler oluşturarak bir sahnedeki hareketi tahmin eden bir “Optik Akış Hızlandırıcı”ya dayanır. Bir bilgisayarın ana işlemcisini içermediğinden, yaklaşım özellikle Microsoft Flight Simulator ve tipik olarak CPU sınırlı olan diğer oyunlar için yararlıdır. Cyberpunk 2077’deki yeni bir ayrıntı ayarı, NVIDIA’nın testlerinde DLSS2 kullanılarak 4K çözünürlükte 62FPS’de çalışır, ancak DLSS 3 ile 100FPS’nin ötesine geçer.

Yaklaşık 35 uygulama ve oyun, erken dönemde DLSS 3 desteği sunacak. Buna Portal RTX, The Witcher 3: Wild Hunt gibi eski oyunlar ve Unreal Engine 4 ve 5’e dayalı sürümler dahildir.

DLSS 3’ün pratikte ne kadar iyi çalıştığını söylemek için henüz çok erken. NVIDIA, DLSS’den en iyi şekilde yararlanan oyunları seçiyor ve teknoloji, daha az kısıtlı oyunlarla o kadar da yardımcı olmayabilir. Yine de bu, oyunlarınızın çoğunun tutarlı bir şekilde sorunsuz olmasını sağlamak için faydalı olabilir.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın