NVIDIA, otonom araçlar için yeni nesil yonga setini duyurdu!

1

NVIDIA’nın GPU Teknoloji Konferansı sadece oyun grafik kartlarıyla ilgili değil. Şirketin, otonom araç alanı da dahil olmak üzere başka haberleri vardı. GTC açılış konuşması sırasında, NVIDIA CEO’su Jensen Huang, Drive Thor adlı bir çip üzerinde sistem (SoC) duyurdu. NVIDIA çipi, maliyetleri düşürürken 2.000 teraflop performans sağlamak için grafik ve işlemedeki en son gelişmeleri kullanarak tasarladığını söylüyor.

Nvidia otonom araçlar için yonga seti duyurdu -ixirweb.com

NVIDIA, Drive Thor’un daha fazla verimlilik için bilgi-eğlence, dijital gösterge paneli, sensörler, park etme ve otonom çalışma dahil olmak üzere araçların tüm çeşitli işlevlerini birleştirebileceğini söylüyor. Yonga setine sahip araçlar Linux, QNX ve Android’i aynı anda çalıştırabilecek. Otonom araç operasyonlarının gerektirdiği muazzam işlem gücü göz önüne alındığında, otomobil üreticileri, tek bir işletim sistemi çalıştırmalarını sağlamak için bir NVLink-C2C yonga ara bağlantı teknolojisi kullanarak Drive Thor yonga setlerinden ikisini birlikte kullanabilirler.

Yonga seti, NVIDIA GPU Tensor Core’a yeni bir ek olan bir transformatör motoruna sahiptir. NVIDIA, “Transformatör ağları, video verilerini tek bir algı çerçevesi olarak işleyerek bilgi işlem platformunun zaman içinde daha fazla veri işlemesini sağlar” dedi.

SoC, NVIDIA’nın Drive Orin yonga setini takip ediyor ve Drive Atlan’ın yerini alıyor. 2025’ten itibaren üretime geçecek araçlarda kullanılacak. NVIDIA’nın sıraya koyduğu ilk müşteri, 3. seviye otomasyon için zaten Orin yonga setlerini kullanan Geely’nin sahip olduğu EV markası Zeekr. Bu arada, NVIDIA iki Drive Orin ortağı daha imzaladı: otomobil üreticileri Xpeng ve QCraft.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın