Nvidia GeForce Game Ready’nin yeni Windows 10 sürücüsü yayınlandı. Sürüm 358.50 ile OpenGL ES 3.2 desteği Nvidia ekran kartlarına geldi. İşte güncellemenin tüm detayları.

Nvidia, GeForce Game Ready’nin yeni sürümünü yayınladı. Star Wars Battlefront’un açık beta sürecinde karşılaştığınız tüm performans sorunlarını ortadan kaldıran GeForce Game Ready 358.50 Win10, Nvidia GeForce Experience platformundan otomatik olarak yayınlandı. Aynı zamanda OpenGL ARB eklentilerine getirilen OpenGL ES 3.2. desteği de artık yeni sürücü ile birlikte bizlere sunuluyor. GameWorks VR için de güncellemeler yeni sürümde bulunuyor.

OpenGL ABR nedir?

Bilindiği üzere OpenGL ABR, DirectX’e rakip olarak pazara sunuldu. Grafiksel mimari olarak daha esnek bir altyapı sunan OpenGL ABR, OGL API’ler içerisinde taşınabilir fonksiyona sahip olduğu için günümüzde hala kullanılmakta. Grafik performansı açısından yapımlarda kaliteli doku kaplamalarının dışında üstün performansı ile dikkat çeken OpenGL ABR,DirectX karşısındaki rekabetinde geriye düşmüş olsa dahi bugünyapımcıların hala tercih ettiği bir mimari tipi.

İkinci nesil Maxwell mimarisine sahip yeni GTX 980 notebook GPU’larındada gelişme sağlayan bu sürüm, daha çok Windows 10’daki düzeltmeler ve dizüstü performansını artırmaya yönelik olarak kullanıcılara sunuldu. Son yıllarda üretilen GTX 900, 700, 600, 900M, 800M, 700M ve 600M serileri bu özelliği destekliyor.