NiceHash’ın madencilik yazılımı artık Nvidia’nın Ampere serisinin LHR versiyonlarına koyduğu madencilik sınırlayıcısını atlayarak, çoğu GPU’ya tam madencilik performansını geri yükleyebilir. Bununla birlikte, Ethereum’un yakında bir Proof-of-Stake algoritmasına geçmesi beklendiğinden, bu göründüğü kadar kötü olmayabilir.

Bir yıldan fazla bir süre önce Nvidia, Ethereum ve diğer GPU madenciliği yapılabilen kripto para birimleri için madencilik performansını önemli ölçüde azaltmak için tasarladığı RTX 3000 serisinin çoğunun Lite Hash Rate (LHR) sürümlerini piyasaya sürdü.

O zamandan beri madenciler, değişen derecelerde başarı ile bu sınırlayıcıyı atlamaya çalışıyorlar. Birkaç ay önce, tam madencilik performansını geri yüklediğini iddia eden bir kilit açma aracı piyasaya sürüldü, ancak bunun yalnızca kötü amaçlı yazılım olduğu ortaya çıktı.

Bugün, madencilik yazılımı sağlayan bir şirket olan NiceHash’in geliştiricileri, Nvidia’nın sınırlayıcısını tamamen atladıklarını ve LHR kartlarının tam madencilik performansının kilidini açtıklarını açıkladılar.

Birkaç satış noktası, en yeni QuickMiner sürüm adayını test etti ve çalıştığını doğruladı. Kilidi açılmış bir RTX 3080 Ti, şimdi kolayca 110 MH/s’nin üzerine çıkabilirken, daha önce yaklaşık 80 MH/s ile sınırlıydı.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın