OctoML, makine öğrenimi modellerini yazılım işlevlerine dönüştürüyor

0
2

İşletmede makine öğrenimi (ML) modellerinin dağıtımı söz konusu olduğunda, optimizasyon ve hızlandırma, yani daha iyi ve daha hızlı dağıtım, maliyet ve zaman tasarrufunun anahtarıdır.

Ancak, kuruluşların makine öğrenimi modeli dağıtımını optimize etmesine yardımcı olmak için 2019’da kurulan Seattle merkezli OctoML’ye göre, ML eğitim çerçeveleri, model türleri ve model yaşam döngüsünün her aşamasında gerekli donanım arasındaki bağımlılıklar dahil olmak üzere birçok tıkanıklık var.

OctoML bugün, “AI geliştirici topluluğu için büyük bir dönüm noktası” olduğunu iddia ettiği yeni bir model dağıtım platformunu duyurdu – uygulama geliştiricilerinin ve BT operasyonlarının “eğitilmiş ML modellerini çevik, taşınabilir, güvenilir yazılım işlevlerine dönüştürmelerine olanak tanıyor..”

OctoML, merkezi işlem birimleri (CPU’lar), grafik işleme birimleri (GPU’lar) ve makine öğrenimi hızlandırıcıları için bir makine öğrenimi derleyici çerçevesi olan açık kaynaklı Apache TVM üzerine kurulmuştur. Apache TVM’nin yaratıcıları, CEO Luis Ceze de dahil olmak üzere OctoML’yi kurdu.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.