Facebook’un çatı şirketi Meta, Oculus Quest 2 için yayınladığı yeni güncellemeyle, kullanıcıları kızdıran bir soruna çözüm buldu.

Geçtiğimiz günlerde Meta tarafından Oculus Quest 2 için yayınlanan v37 güncellemesi, bazı kullanıcıların sanal gerçeklik setini kullanırken çeşitli sorunlar yaşamasına sebep olmuştu. Görsellerde bozulmalar, bulanıklık ve birçok farklı sorunla gelen güncelleme sonrası Quest 2 kullanıcıları oldukça şikayetçi olmuştu. 19 Ocak’ta yayınlanan bu güncellemenin ardından, bu hafta içerisinde v37.0.0.147 güncellemesi yayınlandı ve sorunların giderildiği açıklandı.

Oculus Quest 2, güncellemeyle sorunları giderdi

Oculus Quest 2 v37 güncellemesi ile birlikte, orijinal güncellemede ortaya çıkan renk sapması sorunlarını gideren bir düzeltme yayınlanmaya başlandı. v37.0.0.147 olarak adlandırılan bu sürüm, tüm Oculus Quest 2 sanal gerçeklik başlıklarına otomatik olarak yükleniyor. Daha öncesinde sorun yaşayan bir takım Reddit ve Oculus Forum üyesi, gelen güncelleme sonrası problemlerin giderildiğini onaylamış durumdalar.

Facebook'un çatı şirketi Meta, Oculus Quest 2 için yayınladığı yeni güncellemeyle, kullanıcıları kızdıran bir soruna çözüm buldu.

Güncellemeyi alıp almadığınızı öğrenmek için Quest 2’nizin sistem ayarlarına giderek sistem kategorisini seçmeniz ve ardından yazılım güncellemesi sekmesine gitmeniz gerekiyor. Burada yazılım sürüm numaranız 37.0.0.147 veya üzerindeyse, sorunların giderildiği yeni sürüme geçmişsiniz demektir.

Ocak 2022 v37 güncellemesi 19 Ocak haftasında kullanıma sunulmaya başladığında, birçok kullanıcı metin ve diğer panel öğelerinin oldukça alakasız renklerle kaplı olduğunu ve görsellerde ciddi bir bulanıklık olduğunu gördüler.

Oculus ve Meta, güncellemenin yayınlanmasından hemen sonra, yaşanan sorunları doğruladı ve kısa bir süre içerisinde çözüm üreteceklerini açıkladı. Meta tarafından yapılan açıklamaya göre bu sorun, genellikle fotoğraflarda bulunan ve lenslerin çalışma sistemindeki renk sapması olarak bilinen şeyden kaynaklanıyordu. Bu hafta içerisinde yayınlanan güncelleme ile bu yazılımsal problem çözülmüş oldu.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.