Bilişim - Teknoloji

Office 365 bir ülkede yasaklandı

Birçok öğrencinin kullandığı en yaygın uygulama olan Office 365 programları Almanya’daki okullarda yasaklandı.

Office 365 ve Google Dökümanlar yasaklandı

ABD-Huawei ulusal güvenlik ve gizlilik ihlalleri yüzünden karşı karşıya geldiği haberlerinin ardından bu sefer ABD-Almanya gizlilik ihlali ortaya çıktı. Microsoft, Office 365’in bulut hizmetinin çalışma şeklindeki gizlilik kaygıları nedeniyle en azından bazı Alman okullarında kullanımının yasaklandığını açıkladı. Gizlilik düzenleyicileri de aynı sebepten dolayı Google Dokümanlar ve Apple’ın iWork paketinin kullanımını da yasaklanmış oldu.

TNW, hizmetin Alman devleti tarafından yasadışı olarak yönetildiğini açıkladı. Microsoft’un bulut hizmetleri, Almanya’daki Hessen Veri Koruma ve Bilgi Özgürlüğü Komitesi (HBDI), popüler bulut platformunun standart versiyonunun kullanılmasının öğrenciler ve öğretmenler hakkında kişisel bilgileri ABD yetkilileri tarafından potansiyel erişime maruz bıraktığını belirtti.

Okullardan bulut tabanlı platform yerine yalnızca Microsoft Office’in paket sürümlerini kullanmaları istendi. Buluta yüklenen ve saklanan dosyaların sadece paket program üzerinde açılabilecek. Karar şu ana kadar Almanya’da geçerli olsa da, aynı sorunun dünya genelinde geçerli olabileceği görülüyor

İlgili Haberler
Bilişim - Teknoloji

Cloudflare, 20 Kişinin Öldüğü Terör Saldırısının Ardından 8chan Desteğini Kesti

Bilişim - Teknolojiİnternet

Netflix, BluTV ve PuhuTV RTÜK'e Bağlandı!

Bilişim - Teknoloji

Android TV tekrar ayağa kalkıyor

Bilişim - Teknoloji

Elon Musk’ın tünel şirketi 120 milyon dolar fon topladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir