Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, geçtiğimiz yılın amiral gemi modeli olan One M8 için Android 6.0 Marshmallow güncellemesinde sona yaklaştı.

Akıllı telefon piyasasının en çok tercih edilen işletim sistemlerinden birisi olan Android, 6.0 Marshmallow sürümüne geçtiğimiz günlerde kavuşmuştu. Akıllı telefon üreticileri ise yavaş yavaş Android 6.0 Marshmallow yol haritalarını yayınlıyor.

HTC One M8 İçin Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Yakında Geliyor

Ortaya çıkan belgelere göre oldukça zor günler geçiren HTC, Android 6.0 Marshmallow güncellemesi konusunda müşterilerini mağdur etmeyecek gibi gözüküyor.

Çok hızlı bir şekilde Android 6.0 Marshmallow güncellemesini sunacağını açıklayan HTC’nin son olarak bugün ise One M8 Marshmallowgüncellemesi Bluetooth SIG kayıtlarında ortaya çıktı.

One M9 ve One M8 modellerine 2015 yılının sonuna kadar güncellemeyi sunacağını açıklayan Tayvanlı üretici HTC, One M8 için Android 6.0 Marshmallow güncellemesine 28 Ekim tarihinde sertifika almış.

Ortaya çıkan bu sertifika, HTC’nin iddia ettiği üzere, çok yakında güncellemeyi One M9 ve One M8 modellerine göndereceğini gösteriyor. Yeni gelişmeler yaşandıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.