İlk olarak geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan OnePlus X (One Plus Mini olarak da lanse ediliyor) yeniden görüntülendi. İşte OnePlus X özellikleri ve detayları.

Geçtiğimiz ay global olarak satışa sunulan OnePlus 2 sergilediği performansla beklentilerin biraz altında kalmıştı. Daha OnePlus 2 yeni yayınlanmış olmasına karşın geçtiğimiz gün ortaya OnePlus X söylentileri atılmıştı.

Bu söylentilere OnePlus X’e ait olduğu iddia edilen bazı görseller eşlik etmişti. Dilerseniz bu görsellere aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

OnePlus X özellikleri

OnePlus X görsellerinin sızdırılmasının hemen ardından şimdi de One Plus X özellikleri ortaya çıktı.

Verilen bilgilere göre OnePlus X, Samsung Galaxy S7’de de bulunacağı tahmin edilen ClearForce özellikli bir ekranla gelecek. ClearForce için kabaca Apple tarafından kullanılan ForceTouch benzeri bir teknoloji olduğunu söyleyebiliriz.

1080×1920 piksellik 5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan OnePlusX’te ana kamera tarafında 13 Megapiksellik Sony IMX258 kullanılacak.

Elektronik görüntü sabitleme ve optik görüntü sabitleme özelliklerinin bir arada sunulduğu bu kamera, kullanıcılara profesyonel kalitede fotoğraf deneyimi vaat ediyor.

MediaTek yerine Qualcomm işlemci

Hatırlanacağı üzere OnePlus X için sızdırılan görsellerle birlikte telefonunMediaTek imzalı MT6795 yonga setini kullanacağı iddia edilmişti. Yeni edinilen bilgilere göre OnePlus X’te Qualcomm imzalı Snapdragon 801kullanılacağı söyleniyor.

2GB RAM kapasitesine sahip olan OnePlus X’in dahili depolama bilgileri ise henüz kesinleşmiş değil. Bakalım OnePlus, ilk telefonuyla yakaladığı satış başarısını OnePlus X’le tekrarlayabilecek mi?