OnePlus firmasının önümüzdeki günlerde tanıtacağı, orta segment Android pazarında boy gösterecek olan OnePlus X modelinin tüm özellikleri kesinleşti. İşte OnePlus X özellikleri!

OnePlus One ile geçtiğimiz yıla bomba gibi bir giriş yapan OnePlus firması, yakaladığı başarılı performansı ne yazık ki OnePlus Two ile gösteremedi.Snapdragon 810 yonga setinin aşırı ısınması firmaların farklı arayışlar içerisine girmesine neden olmuştu. OnePlus da Two modelindeSnapdragon 810‘un frekans hızını düşürerek ısınma sorunun önüne geçmeye çalışmıştı.

Frekans düşüklüğünden kaynaklanan performans kaybı OnePlus Twomodelinin beklenen etkiyi yaratamama sebepleri arasında yer alıyor. Firma kötü giden rüzgarı tersine çevirmek için orta segment Androidkullanıcılarına hitap etmeye hazırlanıyor. OnePlus firması önümüzdeki günlerde OnePlus X isimli orta segment Android telefonu ile karşımıza çıkacak.

Tanıtımına az bir süre kala sızıntı haberleri duymaya alışkın olduğunuOnePlus X için bugün çok güçlü bir sızıntı geldi ve cihazın tüm özellikleri kesinleşti. Yanlışlıkla yayınlanan OnePlus X posterinde cihazın tüm özellikleri açıkça görünüyor.

OnePlus X özellikleri kesinleşti!

Sızıntıya göre OnePlus X; 2.33 GHz hızında çalışan Snapdragon 801 yonga setine, 3 GB RAM‘e, 5 inç büyüklüğünde Full HD ekrana, 13 Megapikselarka ve 5 Megapiksel çözünürlüğünde ön kameraya sahip olacak. OnePlus X, Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemi ile çıkışını gerçekleştirecek.

oneplus-x-1446037231

OnePlus X fiyatı ise 1699 Yuan yani 270 dolar seviyesinde olacak. Orta-üst segment arasındaki bu cihaz için biçilen fiyat gayet uygun görünüyor. Tabii bu öngörüler OnePlus X’in sergilediği performansa göre değişebilir.