İlk olarak geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan OnePlus X (One Plus Mini) bir alışveriş sitesinde yanlışlıkla satışa sunuldu. İşte OnePlus X özellikleri!

 

Geçtiğimiz ay satışa sunulan OnePlus 2 henüz tazeliğini korur iken OnePlus X ortaya çıktı. OnePlus 2’nin mini versiyonu olarak görülen OnePlus X’in özellikleri hakkında sızıntılar bulunmaktaydı. Amazon Hindistan tarafından yanlışlıkla satışa sunulan OnePlus X, hatanın fark edilmesiyle satıştan geri çekildi. Yapılan hata ile cihazın teknik özellikleri de ortaya çıktı.

OnePlus X Teknik Özellikleri!

5-inç boyutunda Gorilla Glass 3 korumaya sahip Full HD ekranlı cihazdaForce Touch olarak bilinen Synaptics ClearForce teknolojisi bulunuyor.

Cihazda 2.2 GHz frekansında çalışan sekiz çekirdekli Cortex-A53mimarisine sahip MediaTek MT6795 işlemci bulunuyor. PowerVR G6200 grafik birimine sahip OnePlus X üzerinde 2GB bellek ve 2450 mAh batarya bulunuyor.

gsmarena_002-1444771462

 

Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi ile gelecek olan cihazda Oxygen OS 3.0 arayüzü kullanılacak. Cihazın fiyatı hakkında henüz bir açıklama bulunmuyor.