Opera, yeni kripto tarayıcısının beta versiyonunu yayınladı. Kripto tarayıcının içinde yerleşik bir kripto cüzdanı bulunuyor.

Opera, dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcıları arasında bulunuyor. Sunduğu reklam engelleme özelliği ve gelişmiş özelleştirme yetenekleri sayesinde kullanıcılar tarafından seviliyor ve her geçen gün popülerliğini artırıyor.

Opera, bugün kullanıcılar için farklı bir tarayıcısını yayınladı. Bu tarayıcı normal internet tarayıcılarından bir hayli farklı. Bu tarayıcının içerisinde yerleşik bir kripto cüzdanı bulunuyor ve bu sayede sizlere Web 3.0 deneyimini sunmayı planlıyor.

Opera, kripto tarayıcısının beta versiyonun yayınladı!

Opera, yeni kripto tarayıcısının beta versiyonunu bugün yayınladı. Kripto tarayıcı, içerisinde yerleşik bir kripto cüzdan ile geliyor. Bunların yanında kullanıcıların rahatça NFT ve kripto para alım satımı yapabileceği kısayollar ve merkezi olmayan uygulamalar (dApp) için destek verebilen bir Web 3.0 tarayıcısı olarak bizlerin karşısına çıkıyor.

Opera, yeni kripto tarayıcısının beta versiyonunu yayınladı. Kripto tarayıcının içinde yerleşik bir kripto cüzdanı bulunuyor.

Bu tarayıcıda bulunan cüzdan Ethereum, Bitcoin, Celo ve Nervos gibi blok zincirlerini destekliyor. Ayrıca şirket geçtiğimiz günlerde Polygon ile işbirliği yapacağını da duyurmuştu. Burada bulunan cüzdanın amacı, üçüncü taraf kripto cüzdanlarını da kullanarak kripto varlıklarınıza hiçbir eklenti kullanmadan erişmenizi sağlamak.

Bu cüzdan sayesinde kullanıcıların kripto paralarını rahatlıkla birbirine çevirebilmeleri, kripto paraları doğrudan satın alabilmeleri ve cüzdanınız genel bakiyelerini görebilmeniz kolaylaşacak. Ayrıca cüzdan, kopyala/yapıştır yapsanız bile diğer uygulamaların kripto cüzdanınızdaki verileri erişimine engelleyecek bir güvenlik duvarına da sahip.

Bir diğer tarafta bu tarayıcının amacının Web 3.0’ı desteklemek olduğu söyleniyor. Bu kripto tarayıcıda Web 3.0 ile ilgili haberleri görebileceğiniz bir kripto köşesi sunuluyor. Bunların yanında blok zincirleri şifreleyerek kullanıcılara daha iyi bir güvenlik sunan tarayıcı, GameFi gibi (oyundan oynanan süre kadar kullanıcıya kripto para verilmesi) sistemlere de erişim izni veriyor.

Geçtiğimiz günlerde Opera’nın rakibi Mozilla da kripto para bağışlarını kabul edeceklerini duyurmuştu. Opera’nın kullanıcılarına hem kripto için hem de normal kullanım için tarayıcı sunması şirketin kullanıcı sayısını artırabilir. Yeni kripto tarayıcının şu anda beta versiyonuyla uygulama marketlerinde bulunuyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.