Popüler Çinli marka Oppo’nun yeni amiral gemisi olacak Find 9 ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. İşte, detayları ile sızdırılan Oppo Find 9 özellikleri.

Çin’deki güçlü markalardan Oppo, yeni amiral gemisinin hazırlıklarını sürdürüyor. 2015 yazında gelen iddialara göre Eylül ayında tanıtılması beklenen Oppo Find 9, bilinmeyen bir nedenle duyurulmamıştı. Bugün ise erteleme nedeninin yanı sıra pek çok Oppo Find 9 özelliği ortaya çıktı.

Oppo Find 9 ne zaman tanıtılacak?

Bugün ortaya çıkan raporlara göre Oppo find 9, ilk etapta Snapdragon 810ile duyurulacak şekilde planlanmış. Ancak Snapdragon 810‘daki ısınma sorunları nedeniyle Qualcomm ile Oppo arasında görüşmeler gerçekleşmiş. Yapılan görüşmeler neticesinde ise, Snapdragon 820‘nin 810 kadar ısınmadığına kanaat getirilerek Oppo Find 9’da Snapdragon 820 kullanılmasına karar verilmiş.

Oppo Find 9 özellikleri

Bugünkü söylentilere göre 2016 başlarında tanıtılacak Oppo Find 9, 5.5 inç Quad HD ekran, 21 Megapiksel arka kamera, Snapdragon 820 işlemci, 4 GB RAM, Android Lollipop işletim sistemi ve gelişmiş parmak izi okuyucu ile tanıtılacak.

Şimdilik tam tanıtım tarih bilinmeyen Oppo Find 9, Xiaomi‘nin gelecek amiral gemisi Mi5 ve dün haberini yaptığımız 4K ekran ve Snapdragon 820ile gelecek Vivo XPlay 5S gibi telefonlar ile rekabet edecek.