Oppo Pad ile alakalı yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Şirketin yeni cihazı son olarak Geekbench’te görüntülendi.

Oppo Pad, tablet piyasasındaki rekabete girmeye hazırlanıyor. İlk olarak 2021 yılında söylentilerle birlikte kendini göstermeye başlayan cihaz, yavaş yavaş daha resmi detaylarla ortaya çıkıyor. Sertifikalar ile başlayan süreç, bazı testler ile de devam ediyor.

Özellikle performansı merak konusu olan yeni nesil tablet, son olarak Geekbench platformuna uğradı. Cihazın gücü ile alakalı daha net bilgilerin göründüğü test sonucunda, bazı teknik özellik detaylarına da ulaşıldı.

Oppo Pad, Geekbench üzerinde görüntülendi

Tablet piyasasına hızlı bir giriş yapmak isteyen Oppo, yeni nesil cihazıyla bunu başarmak istiyor. Son olarak Geekbench platformunda performans testine giren Oppo Pad, daha önce de 3C üzerinden belli başlı sertifikalar almıştı. Amiral gemisi tabletlere yakın özellikleri olacağı konuşulan cihaz, Geekbench‘teki test sonuçları ile bunu doğrulamış oldu.

Oppo Pad ile alakalı yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Şirketin yeni cihazı son olarak Geekbench'te görüntülendi.

Tekli çekirdek performansında 4582 puan alan Oppo Pad, çoklu çekirdek performansında da 12259 puan almayı başardı. Toplamda 6 GB RAM kapasitesine sahip olacağı öğrenilen tablet, işlemci kısmında da rekabetçi bir yonga setiyle gelecek. Kona kod adlı bir işlemciyle teste girdiği ortaya çıkan Oppo Pad, 3.19 GHz‘lik çekirdek hızıyla dikkat çekiyor. Elde edilen bu veriler de tabletin Qualcomm yapımı Snapdragon 870 ile piyasaya çıkacağını göstermekte. Ayrıca cihazın test sırasında Android 11 ile çalıştığı görüntülendi.

Oppo Pad’in şimdiye kadar ortaya çıkan özellikleri

3C ve Geekbench sayesinde bir takım özellikleri kesinleşen tablet, hala bazı açılardan da ne yazık ki belirsizliğini korumakta. Örneğin ön kamera detayları bilinmeyen Oppo Pad, RAM ve depolama alanlarında da farklı özelliklere sahip olacak mı belli değil.

Oppo Pad
İşlemciQualcomm Snapdragon 870
RAM6 GB
Depolama256 GB
Ekran11 inç LCD (2,560 x 1,600) 120 Hz
Batarya8 bin 80 mAh
Kamera13 MP ana kamera + 8 MP
Şarj33 watt hızlı şarj
İşletim sistemiAndroid 11

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın