Elektronik sporların gittikçe popülerleştiği ve hızla gelişim gösterdiği bu son yıllarda inanılmaz bir gelişme yaşandı. İşte yıla damgasını vuran o olay.

Özellikle son yıllarda profesyonellik ve kurumsal açıdan oldukça hızlı bir gelişim gösteren elektronik sporlarda son zamanların en önemli olaylarından birine tanık olduk.

E-Spor arenasının Counter-Strike 1.6 oyunundan süre gelen köklü kulüplerinden Virtus.Pro‘ya muhteşem bir yatırım yapıldı.

Virtus.Pro takımı gibi yine Rusya merkezli bir ticari kurum olanUSM Holdings, Virtus.Pro takımına tam tamına 100.000.000 dolardeğerinde yatırım yaptığını açıkladı. Bu yatırım takımın ulusal TV kanalından tutun diğer oyunlarındaki takımlarına, oyun evlerine ve markalaşma açısından birçok alanda katkı sağlayacak.

Şimdilik anlaşmanın detayları açıklanmazken, ilk kez böyle bir meblağ ile bir oyun takımına destek sağlanıyor. Buna benzer olarak son yıllarda birçok gıda, giyim ve ulaşım şirketleri de oyunlara ve oyun takımlarına sponsorluklar ve destekler sağlamıştı.