Black Sabbath grubunun efsane müzisyeni Ozzy Osbourne, ‘Cryptobatz’ isimli NFT koleksiyonunu resmen duyurdu.

1948 doğumlu ünlü müzisyen ve Black Sabbath efsanesinisin eski vokalisti Ozzy Osbourne, ‘Cryptobatz‘ isimli yeni NFT koleksiyonunu duyurdu. Toplamda 9 bin 666 farklı NFT token’ı içerecek olan bu koleksiyon, Ozzy Osbourne’un meşhur ‘yarasa ısırma’ hadisesine bir gönderme yapıyor.

Ozzy Osbourne, kripto para dünyasına girdi

Karanlığın Prensi lakabıyla anılan ve Black Sabbath’ın 70’lerdeki vokalisti olarak da tanınan Ozzy Osbourne, yaptığı resmi açıklamayla yeni NFT koleksiyonunu duyurdu.

Cryptobatz ismiyle satışa sunulan bu NFT koleksiyonu, Ozzy Osbourne’un konserde bir yarasanın kafasını ısırıp koparmasına gönderme yapıyor. Black Sabbath efsanesi, geçtiğimiz süreçte de bu ‘yarasa’ olayını bir promosyon malzemesi olarak kullanmış ve çeşitli farklı ürünleri piyasaya sunmuştu.

Black Sabbath grubunun efsane müzisyeni Ozzy Osbourne, 'Cryptobatz' isimli NFT koleksiyonunu resmen duyurdu.

Meşhur ‘yarasa’ olayı nasıl yaşanmıştı?

Her ne kadar Ozzy Osbourne’un konserinde civciv ezdiği ve pompalı tüfekle inek vurduğu gibi gerçekçi olmayan şehir efsaneleri olsa da yarasa olayı gerçekten de yaşandı.

20 Ocak 1982 tarihinde verdiği bir konserde seyircilerden birinin sahneye fırlattığı yarasayı oyuncak zanneden Osbourne, o an seyirciye şov yapmak amacıyla yarasayı ısırıp kafasını koparıyor. Yarasanın gerçek olduğunu ısırdıktan sonra ağzına kan bulaşmasıyla fark eden Ozzy, konserin ardından kuduz aşısı olmak zorunda da kalmıştı.

Aradan geçen 40 yıllık süreçte bu olayı ikonik bir figür haline getiren eski Black Sabbath vokalisti, geçmişte oyuncak yarasalar, tablolar ve birçok farklı ürünü piyasaya sürmüştü. Ozzy, şimdi de bu olaya atıfta bulunan bir yarasa koleksiyonunu satışa sundu.

Bir süredir NFT piyasasını takip etmeye başladığını ve Cryptobatz projesiyle hem hayranlarına hem e NFT koleksiyonerlerine hitap etmeyi amaçladığını belirtti. Bu tasarımla müzik kariyerinin en ikonik anlarından birine saygı duruşunda bulunmayı hedeflediğini söyleyen Osbourne, bu sayede 1982 tarihinde yaşanan o efsane olayın ölümsüzleştiğini söyledi.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.