Paramount+, UEFA Şampiyonlar Ligi’ni 2030’a kadar yayınlayacak!

4

Paramount+, on yılın geri kalanında UEFA Şampiyonlar Ligi futboluna ev sahipliği yapacak. Paramount Global, gösterişli yıllık futbol turnuvasını 2029-2030 sezonunun sonuna kadar yayınlamak için altı yıllık bir uzatma sağladı. Anlaşma, uluslararası Avrupa kulüpleri futbol müsabakasının ikinci ve üçüncü kademeleri olan Avrupa Ligi ve Avrupa Konferans Ligi’nin İngilizce haklarını içeriyor.

Anlaşmanın değeri 1,5 milyar doların üzerinde, yani Paramount Global yılda yaklaşık 250 milyon dolar ödeyecek.

Anlaşma, Paramount’un UEFA ile yaptığı ve 2024’te sona erecek olan mevcut anlaşmanın bir uzantısını işaret ediyor. Bazı Şampiyonlar Ligi maçları CBS ve CBS Sports Network gibi Paramount’un sahip olduğu ağlarda yayınlansa da, Paramount+ hepsini yayınlıyor.

En son anlaşma, ABD, Kanada ve Meksika’da gerçekleştirilecek olan ve sporu Kuzey Amerika’da daha da popüler hale getirmesi beklenen 2026 Dünya Kupası’nı kapsıyor. Serie A’yı, bazı CONCACAF uluslararası maçlarını, Ulusal Kadınlar Futbol Ligi’ni ve Kadınlar Süper Ligi’ni yayınlama haklarına da sahip olan Paramount, 2022 Şampiyonlar Ligi finalini CBS’de yayınladı ve rekor reytingler aldı.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.