Pek çok insan Halo ve Star Trek: Picard’ı izlemek için Paramount+’a para ödüyor, her iki dizi de özellikle olağanüstü olmasa da. Salı günü, Paramount Global (eski adıyla ViacomCBS), 2022’nin ilk çeyreğinde 6.8 milyon yeni Paramount+ abonesi eklediğini duyurdu. Bu eklemelerle platformun yaklaşık 40 milyon müşterisi var. Şirket, diğer içeriklerin yanı sıra, Paramount+’ın devam eden büyümesi için yukarıda bahsedilen Halo ve Star Trek: Picard dahil olmak üzere orijinal programlarına atıfta bulundu.

Buna karşılık, bu abone artışı, hizmetten elde edilen gelirin yıllık %148 artarak 2022 yılının ilk çeyreğinde 585 milyon $’a ulaşmasıyla şirketin kârlılığında bir artışa katkıda bulundu. “İlk çeyrek bir kez daha Paramount’un gücünü ve potansiyelini gösterdi. benzersiz varlıklar ve şirketin devam eden ivmesi,” dedi Paramount Global CEO’su ve Başkan Bob Bakish.

Paramount’un başarısı, Netflix’in son mücadeleleri göz önüne alındığında özellikle dikkat çekicidir. Geçen ay, akış devi 2022’nin ilk çeyreğinde yaklaşık 200.000 müşterisini kaybettiğini ve on yıldaki ilk abone düşüşünü işaret ettiğini açıkladı. Şirket o zamandan beri, Space Force gibi dizileri iptal ederek ve Tudum hayran sitesinin editör kadrosunu boşaltarak bir dizi maliyet düşürücü önlem aldı.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın