Girişimcilerin global alanda sıkça tercih ettiği platformlardan biri olan Patreon, kripto para kullanımı ile görüşünü açıkladı.

Patreon CEO’su ve kurucu ortağı Jack Conte ile Ürün Baş Sorumlusu Julian Gutman, The Information’ın 2021 Yaratıcı Ekonomi Zirvesi’nde bir panelde üyelik platformunun kripto için planları hakkında yeni bilgiler verdi.

Patreon, içerik oluşturucular için kripto para ödeme seçeneği getirebilir

Patreon, hali hazırda içerik oluşturucuların kâr uğruna kripto para teklif etmesine izin vermiyor. Ancak TechCrunch’ın bildirdiğine göre Patreon yöneticileri Jack Conte ve Julian Gutman, şirketin daha önce ima edilen ve hayranların destek göstermek için satın alabilecekleri “yaratıcı paralara” izin verme olasılığı da dahil olmak üzere kripto kullanımını “değerlendirdiğini” söyledi.

Conte, Patreon’un kripto projeleri için geliştirilmiş bir proje hakkında bilgi vermedi, ancak şirketin “bu durumu düşündüğünü” söyledi. Şirket, çevrimiçi bir Eylül toplantısı sırasında yaratıcı paralara izin verme olasılığını tartışmıştı, ancak şirket MasterCard’ın daha katı yetişkin içerik standartları yüzünden bu fikri askıya aldı.

Gutman, Patreon’un bir işi sürdürmek isteyen içerik oluşturucular için NFT’lerin ve ilgili teknolojilerin potansiyel faydalarını incelemekle “bir süredir ilgilendiğini” ekledi. Patreon’un madeni paraları, NFT’leri veya her ikisini birden benimsemesi şaşırtıcı olarak karşılanmayabilir. Patreon, erken pandemi endişelerine rağmen başarılı oldu ve sadece bir yıl önce 90 milyon dolar gelir elde etti.