Peloton, ilk çeyrek için, rotayı düzeltmek için yapacak çok işi olduğunu gösteren ağır bir üç aylık kayıp bildirdi. Şirket, yılın ilk üç ayında (Peloton’un 2022 mali yılının 3. çeyreği) 757,1 milyon dolar net zarar etti. Bu sadece beklenenden daha kötü bir sonuç olmakla kalmadı, aynı zamanda 2021’de aynı dönem için yayınladığı 8,6 milyon dolarlık zarardan büyük bir düşüş.

Gelir, bir yıl önce 1.262 milyar dolardan 964 milyon dolara düştü. Bu arada işletme giderleri, bir önceki yıla göre yüzde 101 artarak 920 milyon dolara ulaştı. Peloton, bunların bir önceki yılın yüzde 36,3’üne kıyasla, çeyrek için toplam gelirin yüzde 95,4’ünü temsil ettiğini söyledi.

Şirketin en büyük zorluklarından biri, daha fazla insanın ofis hayatına dönmesiyle birlikte satışların düşmesinin ardından bağlantılı fitness ekipmanı stoğunun üstesinden gelmek oldu. CEO Barry McCarthy, “İşin mevcut çalışma oranı için çok fazla [envanterimiz] var ve bu envanter beklediğimizden daha fazla miktarda nakit tüketti, bu da sermaye yapımızı yeniden düşünmemize neden oldu” dedi. Şubat ayında iş başında, hissedarlara bir mektup yazdı. “Envanterin sonunda satılacağına inanıyoruz, bu nedenle bu öncelikle yapısal bir sorun değil, bir nakit akışı zamanlaması sorunudur.”

McCarthy’nin atandığı sıralarda Peloton, 2.800 kişiyi veya kurumsal işgücünün yaklaşık yüzde 20’sini işten çıkaracağını duyurdu. Şubat ayında şirketin birkaç talip için bir satın alma hedefi olduğuna dair söylentiler, Amazon ve Nike gibi şirketlerin ilgilendiğini söyledi.

Şirketin tekrar rayına oturması kolay olmayacak olsa da, Peloton’un en azından işleri tersine çevirmek için bir planı var. 2023 mali yılında pozitif serbest nakit akışına dönmeyi hedefliyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın