Samsung, Xiaomi ve Apple gibi birçok firma kendi ekosistemlerini oluşturarak müşterilerine daha iyi bir kullanım deneyimi sunuyor. POCO, yaptığı açıklamada 2022 yılında diğer markalar gibi kendi ekosistemini oluşturacağını belirtti.

POCO akıllı saat ve TWS kulaklık 2022’de tanıtılacak

2021 yılının başlarında POCO Pop Buds kulaklık modeli ile ilgili sızıntılar ortaya çıkmıştı. Her ne kadar şirket tarafında bugüne kadar resmi bir açıklama yapılmasa da birçok analist yeni bir ekosistemin geleceğini tahmin ediyordu.

POCO Global başkanı Kevin Qiu, “Akıllı telefon ve IoT teknolojileri bizim kilit stratejilerimi arasında yer alıyor. Yakın zamanda kendi ekosistem ürünlerimiz ile kullanıcıların karşısına çıkacağız. Ses donanımları ve giyilebilir cihazlardan oluşacak ekosistem, kullanıcıların mükemmele yakın bir deneyim yaşamasını sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

Şirketin geliştirmeyi planladığı ürünler arasında powerbank gibi cihazlar da yer alıyor. Tablet piyasası hakkında açıklama yapan POCO ürün pazarlama müdürü Angus Ng, “Tablet piyasasının pandemi nedeniyle hareketlendiğinin farkındayız. Ancak büyük ve kalabalık bir sektör olduğu için tablet piyasasına giriş yapmayı düşünmüyoruz.” dedi.