Polestar, Ev’lerine Apple CarPlay desteği ekliyor

0
2

Polestar, iki yıl önce ev’leri için Apple CarPlay desteğine söz verdi ve sonunda teslim ediyor. Verge’nin açıkladığı gibi, otomobil markası Polestar 2 için Carplay’i Android Otomotiv tabanlı sedanda kullanıma sunan havadan bir güncelleme yayınladı. Google Haritalar yerine Apple Haritalar’ı kullanmayı tercih ediyorsanız veya Google Asistan yerine Siri ile konuşmayı tercih ediyorsanız, iPhone’unuzu bağladığınız sürece artık bu seçeneğiniz vardır.

2020’de otomobil üreticisinin Ocak 2021’de bir CarPlay güncellemesi sunması bekleniyordu. Gecikmeyi neyin tetiklediği belli değil (Polestar geçen sonbaharda “çeşitli faktörleri” gösterdi), ancak beklemek tamamen şaşırtıcı değil. Android Automotive, Google’ın işletim sistemi ve genellikle hizmetleri etrafında oluşturulmuştur. Özellikle Polestar’ın yerleşik işlevselliğini kullanmak için bir Android telefona ihtiyacınız olmadığında, iPhone desteği her zaman daha düşük bir öncelik olacaktır.

Yeni Volvo modellerinin yanı sıra Rivian’ın r1t’si de dahil olmak üzere diğer birçok Android Otomotiv otomobilinde carplay’i hala bulamıyorsunuz. Yine de bazı durumlarda uzun süre beklemek zorunda kalmayacaksınız. Volvo, arayüzü birkaç hafta içinde eklemeyi bekliyor ve sonunda iOS 16’nın yeni nesil CarPlay arayüzünü destekleyecek.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın