Polestar, O2 concept convertible’ın üretim versiyonunu 2026’da piyasaya sürecek!

2

Şirket, 2026’da Polestar 6 olarak elektrikli Cabrio’yu satacağını onayladı. Çoğu ayrıntı hala gizli, ancak 6, Polestar 5 sedan ile aynı 884HP çift motorlu güç aktarma organını ve 800V mimarisini paylaşacak. Firma, 3.2 saniyelik 0-62 MPH zaman ve 155 MPH maksimum hız hedefliyor.

Ayrıca, O2 Concept’in imzası olan mavi rengi, “açık” deri iç kısmı ve 21 inçlik jantları ile Polestar 6 LA Concept Edition’ın 500 adetlik sınırlı bir çalışması olacak. Birçok konsept uyarlamasının aksine, gerçekten (en azından yüzeysel olarak) otomobil fuarlarında gördüğünüze benzeyen bir araba satın alabilirsiniz.

Polestar 6, daha az yer kaplayan 5’in daha sportif, açık hava muadili. Aynı zamanda bir aerodinamik zorluğu temsil ediyor – menzil, büyük ölçüde Polestar’ın dönüştürülebilir araçların tipik olarak daha yüksek sürtünme katsayılarının üstesinden gelme yeteneğine bağlı olacaktır. 6’nın, entegre kameralı drone da dahil olmak üzere, konseptten daha hayali özelliklerden bazılarını içerip içermeyeceğinden söz edilmiyor.

Bitmiş model ne sunarsa sunsun, Polestar’ın ürün yelpazesini istikrarlı bir şekilde genişletmeyi planladığı açık. Polestar 3 SUV gelecek yıl geliyor, ardından 2024’te 5 geliyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.