Dünyanın en popüler kripto para borsalarından Binance ve Coinbase, adını değiştirdi. İşte yeni isimleri…

Kripto paralar yaygınlaşmaya devam ediyor. Özellikle Bitcoin, Dogecoin ve Shiba Inu gibi birimler, popülerliği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Söz konusu ilgi, kripto para borsalarının da radarında. Bu nedenle pek çok şirket, pazarlama stratejilerinde “Bitcoin alıp satmak için en iyi platform!” gibi reklamlar kullanıyor.

Ancak son gelişmeler, bu durumun boyutunun çok daha ileri seviyeye çıktığını gösterdi. Gelen bilgilere göre, Binance TR ve Coinbase‘in de aralarında bulunduğu bazı borsalar, mobil uygulama ismine BTC, SHIB ve DOGE gibi ibareler ekledi. İşte ayrıntılar…

Binance ve Coinbase, adını değiştirdi!

Bugün itibariyle mobil uygulamasında değişiklik yapma kararı alan Binance ve Coinbase, adını değişitirdi. Binance‘ın mobildeki yeni adı “BTC, SHIB ve DOGE” olarak güncellenirken, Coinbase‘inki ise “Trade Bitcoin, Ethereum, SHIB” oldu. Bir tür pazarlama stratejisi olarak görülen bu durum ile ilgili henüz bir açıklama ise yapılmadı.

Değişikliğin nedeni şu an için gizemini korurken, bazıları bunun arama sonuçlarında öne çıkmak için yapılan bir strateji olduğunu iddia ediyor. Peki bu plan işe yarayacak mı? Arama motoru optimizasyonu (SEO) için yapılan bu durum, aramalarda üst sıralarda çıkmak için tercih ediliyor.

Örneğin kullanıcılar, uygulama mağazasında “Trade Bitcoin” ya da “Ethereum” gibi bir arama yaptığında Binance ve Coinbase, çok daha yukarılarda gözükecek. Bu da özellikle kullanıcı sayısının artmasına katkı sağlayacak. Ancak Binance için küçük bir parantez açmakta fayda var. Şirket sadece Türkiye’deki kullanıcılar için sunduğu TR uygulamasında bu değişikliği yaptı.