Volkswagen grubu üyesi olan dünyanın en iyi lüks otomobil markalarından birisi Porsche, 60 bin aracını geri çağırıyor. İşte geri çağırma hakkındaki detaylar.

Alman otomotiv devi Volkswagen, son dönemde bir çok otomobil geri çağırma olayıyla gündemde. Egzoz skandalı ile nedeniyle dünya çapında8.5 milyon aracı geri çağıran Volkswagen, ülkemizde de 323 bin aracı geri çağırıyor.

Porsche 60 Bin Aracını Geri Çağırıyor!

Volkswagen grup bünyesinde yer alan dünyanın en lüks otomobil markalarından birisi olan Porsche, yaşanan bu skandalın ardından 60 binaracını geri çağırdığını açıkladı. Ancak geri çağırmanın nedeni ise tahmin edilen egzoz skandalından değil.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, geri çağırmayla ilgili olarak Macan S ve Macan Turbo modellerinin yakıt borularında kaçak olabileceğini ve bu nedenle 60 bin aracı geri çağırdıkları belirtildi.

Açıklamada tehlikeli bir durumun söz konusu olmadığı söylenirken araç içerisinde benzin kokusu hissedilmesi durumunda aracın kapatılarak en yakın Porsche servisine bilgi verilmesi istenildi. Ücretsiz olarak giderileceği belirtilen aracın 3 bin 461’inin ise Almanya’da olduğu söylendi.