Volkswagen Gruba bağlı Porsche markasının, yeni 911 Carrera ve 911 Carrera S modellerinde, Apple CarPlay sistemini kullanacağı açıklandı. İşte Porsche ve Apple anlaşması detayları!

 

Apple’ın, otomobiller ile kullanılması için tasarladığı Apple CarPlay ile ilgili Porsche de, yeni modellerinde Apple CarPlay sistemini kullanacağı açıklamasında bulundu.

Porsche, Apple CarPlay kullanacak!

Doğrudan Porsche tarafından yapılan açıklamaya göre; Yeni Porsche 911 Carrera ve Yeni Porsche 911 Carrera S modellerinde, bundan sonra Apple CarPlay kullanılacak.

Volkswagen Gruba bağlı olan Porsche markasının, Yeni Porsche 911 Carrera ve Yeni Porsche 911 Carrera S modellerinde böyle bir karar alması, dikkatleri Google’ın Android Auto sistemlerine çevirdi. Zira bilindiği gibiVolkswagen Gruba bağlı diğer marka araçlarda, Apple CarPlay’den ziyade, Google’ın Android Auto sisteminin kullanıldığı da biliniyor.

Anlaşılan o ki Porsche, kendi araçlarının hitap ettiği kesimin, daha çokApple CarPlay’den yana olacaklarına kanaat getirip, Apple ile anlaşma yoluna gitmeyi tercih etmiş.