Portal, NVIDIA’nın yeni 4000 serisi ekran kartları için Ray-Tracing özelliği alacak!

1

NVIDIA CEO’su Jensen Huang, dün yaptığı GTC açılış konuşmasında, gerçek zamanlı Ray-Tracing ve DLSS 3 desteği ekleyen bir mod olan RTX ile Portal’ı duyurdu. Kısa fragmana bakılırsa, şu an hariç hepimizin bildiği ve sevdiği Portal’a benziyor.

Minecraft RTX ile gördüğümüze benzer şekilde, Portal’ın Ray-Tracing modu, çok tanıdık bir oyuna muazzam miktarda derinlik katıyor. Bu görüntü muhtemelen son derece güçlü RTX 4090’dan geldi, ancak RTX’li Portal’ın NVIDIA’nın eski 2000 serisi kartlarında ne kadar iyi performans gösterdiğini görmek ilginç olacak. Mevcut Portal sahipleri Kasım ayında RTX modunu oynayabilecekler.

NVIDIA RTX Remix- ixirweb.com

Huang, şirketin RTX modunu Omniverse ortamının içinde geliştirdiğini söylüyor. Bu konsepti daha da ileriye götürmek için NVIDIA, mevcut oyun sahnelerini yakalamanıza ve nesnelerini ve ortamlarını yüksek çözünürlüklü dokular ve gerçekçi ışıklandırma ile değiştirmenize izin verecek bir uygulama olan RTX Remix’i de piyasaya sürüyor. Şirketin AI araçları, malzemelere otomatik olarak “fiziksel olarak doğru” özellikler verebilir; örneğin Morrowind’deki bir tavan, RTX Remix’ten geçtikten sonra yansıtıcı hale gelir. Remix sahneleri mod olarak dışa aktarabileceksiniz ve diğer oyuncular bunları RTX oluşturucu aracılığıyla oynatabilecek.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın