Sony, PlayStation 4’ün Avrupa fiyatını da düşürdü! Peki, indirimden hangi Avrupa ülkeleri faydalanabiliyor? PS4’ün yeni fiyatı ne kadar? Detaylar haberde.

Geçtiğimiz hafta Sony, ABD, Kanada ve Japonya’da PlayStation 4‘ün fiyatında indirime gitmişti. İndirimden Avrupa‘daki PS4 severler de faydalanabilir mi derken bugün müjdeli haber geldi.

PlayStation 4 Avrupa fiyatı artık 349 Euro!

Avusturya, Benelux, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, İsviçre, Portekiz ve İspanya’da PlayStation 4‘ün fiyatı 50 Euro düştü. Daha önce 399 Euro‘dan satılan PS4, artık bu ülkelerde 349 Euro‘luk bir fiyatla satın alınabilecek.

Genelde eğlence sektöründeki firmalar, yıl sonu tatiline yaklaştıkça ürünlerinde indirimler veya kampanyalar yaptığından Sony’nin PS4‘ün fiyatını düşürmesi zaten beklenen bir hamleydi.

Bu indirimin ülkemizdeki PS4 fiyatlarını da etkileyip etkilemeyeceği henüz bilinmiyor. Bu nedenle şu sıralar PS4 almayı düşünüyorsanız, önümüzdeki süreçte fiyatların değişimini gözlemlemeniz yararlı olacaktır.

Sony son olarak PS4 için bir kumanda tanıtmıştı. Öğrenilen bilgilere göreSony, gelecek yılın Mart ayına kadar yeni kumandasından 16.5 milyon adet üretmeyi planlıyor.