Qualcomm, Renault ve Volvo ile işbirliğini genişleteceklerini duyurdu. Bu noktada Snapdragon Digital Chassis’den iki şirket yarar sağlayacak.

Qualcomm Technologies, Inc. ve Renault Group bugün şirketlerin otomotiv deneyimlerini dijital olarak dönüştürmek için işbirliklerini genişletme niyetlerini açıkladı. Renault Group, bu noktada esnek araç mimarilerine odaklanan yeni nesil bir mimari oluşturmak amacıyla Snapdragon Digital Chassis‘den yararlanmak için Qualcomm ile çalışacak.

Otomotiv ortamı hızla gelişmeye devam ediyor. Bu noktada da otomobil üreticileri, ortak bir hizmet platformu uygulaması aracılığıyla bir araya getirilmiş yüksek performanslı çip üzerinde sistem işlemcileri, yazılım tanımlı platformlar, akıllı ve uydu sensörleri arasında uyumlu bir yaklaşım gerektiren yeni otomobil mimarileri geliştiriyor.

Renault Group başkan yardımcısı Cammal, açıklama yaptı

Snapdragon Digital Chassis, otomotiv telematiği ve bağlanabilirliği, dijital kokpit ve sürücü yardımı için tasarlanmış bu açık ve ölçeklenebilir bulut bağlantılı platformlardan oluşuyor. Kullanım ömrü boyunca güncellenebilen gelişmiş güvenlik ve sürükleyici dijital deneyimler sunmak için birleşik bir mimari kullanılıyor.

Qualcomm, Renault ve Volvo ile işbirliğini genişleteceklerini duyurdu. Bu noktada Snapdragon Digital Chassis'den iki şirket yarar sağlayacak.

Renault Group, ittifak küresel yazılım fabrikası başkan yardımcısı Thierry Cammal, şu sözlerde bulundu. “Qualcomm Technologies gibi endüstri lideri teknoloji şirketleriyle yakın çalışmak, hızla gelişen trendlere ve gelişmiş özelliklere yönelik ihtiyaçlara ayak uydurmak için inovasyon hızını artırmamızı sağlıyor. Lider bir otomobil üreticisi olarak konumumuzu korurken, vizyona ve inovasyona bakıyoruz.”

Snapdragon Digital Chassis‘yi kullanmaya yönelik ortak çabalar, şirketlerin 3. Nesil Snapdragon Kokpit Platformları ile yeni Megane E-Tech Elektrikli araç için araç içi deneyimleri geliştirmek amacıyla teknoloji işbirliklerini vurguladığı geçtiğimiz Eylül ayında yapılan duyurunun üzerine inşa edildi. Snapdragon Digital Chassis‘nin önemli bir bileşeni Snapdragon Kokpit Platformları, otomobil üreticilerine bilgi-eğlenceyi yeniden tanımlamak için gelişmiş ekranlar, ses, bilgi işlem ve bağlantı kullanma yeteneği sağlıyor.

Volvo Car Group ile Kokpit Platformları geliştirme planlarını duyurdu

Qualcomm Technologies Inc. ve Volvo Car Group bugün, Volvo ve Polestar markaları altında piyasaya çıkacak tam elektrikli otomobillerde 3. Nesil Snapdragon Kokpit Platformları ilgili bilgi-eğlence sistemlerini geliştirme planlarını duyurdular.

qualcomm-ve-renault-isbirligi-genisletiyor

Qualcomm Technologies‘in otomotiv teknolojilerindeki yeniliklerini kullanan Qualcomm Technologies, Volvo Car Group ve Google, Volvo müşterilerine hızlı, yüksek düzeyde ve çekici bir kullanıcı deneyimi sağlarken katma değer sağlamak için uzun vadeli bir yol haritası geliştirdi. Google ile yapılan çalışmalar sayesinde, Polestar 3 SUV ve Volvo Cars‘ın yakında çıkacak tam elektrikli SUV’sindeki bilgi-eğlence gibi sistemleri desteklemek için yeni nesil Snapdragon Kokpit Platformları ile güçlendiriliyor.

Volvo Car Group, bu yıl içinde yeni nesil Snapdragon Kokpit Platformları’na sahip otomobilleri piyasaya sürmeyi planlıyor.

Honda, Snapdragon Kokpit Platformu’nu kullanacağını duyurdu

Honda, CES 2022‘de 2022’nin ikinci yarısı ve 2023’ün başlarında ABD’ye gelecek otomobillerde Android tabanlı bilgi-eğlence sistemini çalıştırmak için Qualcomm‘un üçüncü nesil Snapdragon Kokpit Platformu‘nu kullanacağını duyurdu. Yeni anlaşmalar, Qualcomm’un BMW, GM, Hyundai ve daha fazlası dahil diğer büyük otomobil üreticileriyle yaptığı mevcut anlaşmalara katıldı.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.