Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Redmi K50 Gaming Edition’un teknik özelliklerinin bir kısmı sızdırıldı. İşte detaylar..

2019 yılında Xiaomi tarafından bağımsız bir marka haline getirilen Redmi, akıllı telefon sektöründeki aktifliğini büyük ölçüde artırdı. Özellikle Huawei’nin kara listeye alınmasının ardından oluşan boşluğu iyi dolduran üreticilerin başında gelen şirket, şu sıralar önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Redmi K50 serisi ile gündemde. Kısa süre önce de serinin oyun odaklı modeli Redmi K50 Gaming Edition hakkında yeni detaylar sızdırıldı.

Redmi K50 Gaming Edition, oyunlarda yüksek performansa odaklanacak

Bilindiği üzere seri, K50, K50 Gaming Edition, K50 Pro ve K50 Pro+ modellerini bünyesinde barındıracak. Şüphesiz akıllı telefonlar arasında K50 Gaming Edition öne çıkarken, cihazın teknik özelliklerinden bazıları Çinli mikroblog sitesi Weibo üzerinden sızdırıldı.

Sızıntıda akıllı telefonun yüksek gereksinimlere sahip mobil oyunlar için geliştirildiği ifade edilirken, işlemci tarafında geçtiğimiz günlerde tanıtılan Snapdragon 8 Gen 1’in aksine MediaTek Dimensity 9000 yer alacak. 4 nm fabrikasyon süreci ile üretilen işlemci, bünyesinde 1 adet 3.05 GHz Arm Cortex-X2 performans çekirdeği, 3 adet 2.85 GHz Arm Cortex-A710 ve 4 adet 1.8 GHz Arm Cortex-A510 verimlilik çekirdeğine sahip.

Redmi K50 Gaming

Oyun odaklı akıllı telefonlarda sıklıkla kullanılan tetik tuşları ile gelmesi beklenen akıllı telefon, 144 Hz 2K çözünürlüklü OLED panelle canlı ve akıcı bir deneyim sunacak. Buna ek olarak yüksek hızlarda şarj desteği, X ekseni lineer motorlar, JBL imzalı çift hoparlörlerle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Oyun performansının yanı sıra kamerası ile de dikkat çekmesi beklenen cihaz, 64 Megapiksel Sony Exmor IMX686 ana kamera, 13 Megapiksel OV13B10 ultra geniş açılı, 8 Megapiksel OV08856 telefoto ve 2 Megapiksel GC02M1 derinlik sensöründen oluşan dörtlü kamera kurulumuna sahip olacak. Aynı zamanda ana kamerasında 108 Megapiksel Samsung ISOCELL HM2 sensörü bulunan farklı bir sürümü de olabilir.

Redmi K50 Gaming Edition ile ilgili paylaşılan tüm detaylar şimdilik bu kadar. Cihaz, serinin diğer modelleri ile aynı anda Şubat 2022‘de düzenlenmesi beklenen etkinlikte tanıtılacak.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.