Rivian, hava yastığı sensörleriyle ilgili bir sorun nedeniyle bazı R1T elektrikli kamyonlarını geri çağırıyor. The Verge tarafından tespit edilen Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi dosyasına göre, bir çocuk önde otururken araç hava yastığını devre dışı bırakmayabilir. Bu Rivian’ın ilk geri çağırması ve Eylül 2021 ile Nisan 2022 arasında üretilen 502 R1T aracını kapsıyor.

NHTSA, 13 yaşından küçük çocukların arka koltukta oturmasını tavsiye etse de, çeşitli nedenlerle bu her zaman mümkün değildir. Küçük bir kazada bile açılabilen hava yastıkları, ön koltukta oturan çocukları yaralayabilir veya öldürebilir.

Rivian, geri çağrılan araçların “208 numaralı Federal Motorlu Araç Güvenlik Standardı, ‘Yolcu Kaza Koruması’ gerekliliklerine uymadığını” söyledi. Şirket, konuyla ilgili herhangi bir yaralanma olmadığını söyledi.

Geri çağrılan EV’lerdeki ön yolcu koltukları, Rivian servis merkezlerinde ücretsiz olarak değiştirilecek – şu anda ABD’de 20 tane var. Şirket, etkilenen müşterileri mümkün olan en kısa sürede telefon, e-posta, metin ve araç içi mesajlaşma yoluyla bilgilendireceğini söyledi. Ayrıca 1 Temmuz’a kadar kendilerine bildirimler gönderecek.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın