Samsung Galaxy A53 iki farklı versiyon ile geliyor!

0
1

Samsung Galaxy A53 modeline ait ilginç bir bilgi ortaya çıktı. Görünüşe göre akıllı telefon, iki farklı işlemciyle gelecek.

Samsung Galaxy A53 modeli yakında kullanıcılarının karşısına çıkacak. Şirketin orta seviyedeki önemli kozlarından bizi olacak akıllı telefon ile alakalı da yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Görünüşe göre Samsung, amiral gemisi modellerinde uyguladığı bir düzeni yeni nesil Galaxy A cihazında da deneyecek.

Ortaya atılan iddia, Samsung Galaxy A53‘ün iki farklı versiyona sahip olacağı yönünde. Şirket henüz bu tahmini doğrulamazken, orta seviye rekabeti gittikçe kızışabilir.

İki farklı işlemcili Samsung Galaxy A53 yolda

Son yaşanan gelişmelere göre şirketin, amiral gemisi serilerinde olduğu gibi cihazı iki farklı model olarak piyasaya sürmesi bekleniyor. Galaxy S‘lerde daha çok gördüğümüz yapı, hem Exynos hem de Snapdragon işlemcili cihazları kullanıcılarının karşısına çıkarıyordu. Bu konuda da farklı planları olan Samsung cephesi, bölge bölge farklı işlemcili cihazları piyasaya sürüyordu.

Samsung Galaxy A53 modeline ait ilginç bir bilgi ortaya çıktı. Görünüşe göre akıllı telefon, iki farklı işlemciyle gelecek.

Benzeri bir denemeyi Samsung Galaxy A53 için gerçekleştireceği öğrenilen şirket, bu politikanın 4G ve 5G nedeniyle olmadığını yineledi. Teknoloji devinin asıl amacının, orta seviyedeki rekabeti daha da sertleştirmek ve daha fazla kullanıcıya ulaşmak olduğu belirtildi. Bununla birlikte cihazın toplamda 3 adet model numarasının olacağı öğrenildi. Şirket ABD pazarına SM-A536U, Avrupa pazarına SM-A536B ve Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Hindistan’ın da dahil olduğu Asya pazarına ise SM-A536E modellerini sunacak.

Her ne kadar akıllı telefonun iki farklı işlemci ile geleceği iddia edilse de, ortada kesinleşmiş bir detay bulunmuyor. Şirketin Exynos işlemcili modelinde, yeni bir yonga setine yer vereceği iddia edildi. Hatta bu işlemcinin isminin de Exynos 1200 olacağı tahmin ediliyor. Ancak Snapdragon cephesinden bir bilgi henüz ortada yok.

Samsung Galaxy A53 modeline ait ilginç bir bilgi ortaya çıktı. Görünüşe göre akıllı telefon, iki farklı işlemciyle gelecek.

Öte yandan Samsung‘un bu olası hamlesinin arkasında, çip krizinin de etkili olabileceği düşünülüyor. Şirket seri üretimdeki parça sayısını azaltma yöntemine sıcak baktığı daha önceden de bilinen bir gerçekti. Bakalım Samsung Galaxy A53, orta seviye akıllı telefon rekabetinde öne çıkmayı başaracak mı, bekleyip göreceğiz.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.