Samsung, F serisi telefonlarına bir yenisini daha eklemek istiyor. Üzerinde çalıştığı Galaxy F23 5G, performans testinde ortaya çıktı.

Akıllı telefonlar söz konusu olduğunda dünyanın en büyükleri arasında gösterilen Samsung, ürün yelpazesini geliştirmeye devam ediyor. Şirket, F serisi ürünlerine bir yenisini daha ekliyor. Serinin bir önceki telefonu olan Galaxy F22, bütçe dostu etiketiyle geçtiğimiz yılın Temmuz ayında piyasaya sürülmüştü. Belirli bir kesime hitap etmeye başlayan serinin yeni versiyonu olan Galaxy F23 5G, şimdi de performans testinde ortaya çıktı.

Galaxy F23 5G, Qualcomm Snapdragon 750G ile geliyor

Teknoloji devi Samsung’un F serisi yeni üyesi için geri sayım başladı. Ürün, bugün Geekbench performans testinde görüntülendi. Kıyaslama listesinde görünen SM-E236B kod adlı telefonun daha önce sızan bilgilere dayanarak Galaxy F23 5G olduğu belirtiliyor. Yapılan performans testinde akıllı telefonun özellikleri de görüntülendi.

Samsung, F serisi telefonlarına bir yenisini daha eklemek istiyor. Üzerinde çalıştığı Galaxy F23 5G, performans testinde ortaya çıktı.

Galaxy F23 5G, performans testi sonuçları da belli oldu. Cihaz tek çekirdekli testten 640, çok çekirdekli testten 1.820 puan aldı. Akıllı telefonun işlemcisi “lito” kod adı ile yayınlandı. Bu kod adının Qualcomm Snapdragon olduğu belirtiliyor. Bu bilinenlere göre Samsung Galaxy F23 5G, 2.21 MHz sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 750G işlemci tarafından desteklenecek.

Cihaz ayrıca 6GB RAM ile geliyor. Android 12 tabanlı olarak gelecek akıllı telefonun, kamera özellikleri ile ilgili bir detay bulunmuyor. Galaxy F23 5G ismi ülkelere göre değişiklik gösterebilir. Öyle ki serinin bir önceki telefonu olan Galaxy F22, bazı ülkelerde Galaxy M22 adıyla piyasaya sürülmüştü. Galaxy F23 5G akıllı telefonunun da Galaxy M23 5G ismiyle bazı ülkelerde satışa sunulması bekleniyor.

Cihaz ile ilgili bilgiler henüz oldukça kısıtlı. Galaxy F22, MediaTek Helio G80 işlemcili bir 4G telefonu olarak karşımıza çıkmıştı. Ayrıca 720×1.600 piksel HD+ çözünürlüğe sahip 6,4 inç AMOLED ekrana sahip olup 25W hızlı şarj destekli 6.000 mAh pil özellikleri barındırıyordu. Yeni gelecek telefonun bu özelliklerden hangilerini barındıracağı şimdiden merak konusu.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.