Qualcomm Snapdragon 810 ile karşılaşılan ısınma problemi, Samsung Galaxy S7’lerde kullanılması beklenen 820 serisinde de olacak mı? Samsung konuyla ilgili nasıl önlemler alıyor?

Qualcomm, özellikle Snapdragon 810 serisinde çok ağrılar çekmiş, ısınma problemleriyle karşı karşıya kalmıştı. Bu sorunlardan arınmayı hedefleyen firma, Snapdragon 820 yonga setini bu sefer problemsiz olarak sunmayı hedefliyor.

 

Business Korea bilgilerine göre Samsung, Qualcomm yeni jenerasyonSnapdragon 820 işlemcisini dengede tutabilmek için elinden geleni yapıyor. Özellikle işlemcinin kontrol programı üzerinde değişiklikler yapılıyor ve ısınma sorununa karşı önlemler alınmak isteniyor.

Aynı Snapdragon 810 sorunu

Geçen sene yaşanan Qualcomm Snapdragon 810 ısınma problemine birebir benzer sorunun yaşanmaması için uğraşan Samsung, 2015 yılı için Androidcihazlarında bu işlemciyi kullanmama kararı da almıştı. Business Koreakaynakları Galaxy S7‘lerin ısrarla Snapdragon 820 kullanacaklarını vurguluyor. Samsung şu anda iki yonga test ediyor ve bunlardan birini kullanmayı amaçlıyor. Böylece bu yonga Qualcomm‘un güçlü bağlantılı kötü amaçlı yazılım korumasına sahip, kamera ve batarya performansıartıran ilk işlemcisi olacak.

Samsung, Snapdragon 820 kullanması beklenen ilk firma olmasıyla birlikte,2016 yılının ilk çeyreğinde LG ve HTC gibi markaların da bu yonga kullanımına başlaması bekleniyor.