Samsung, ünlü rap sanatçısı Jay-Z’nin sahibi olduğu çevrimiçi müzik hizmeti veren Tidal’ı satın alabilir. Peki, Samsung, Tidal ile ne yapacak?

Ünlü rap sanatçısı Jay-Z, 2015 yılının başlarında WiMP ve Tidal adında iki müzik servisini barındıran Aspiro firmasını satın almıştı. Tidal, sunduğu yüksek kaliteli (Hi-Fi) müzikler ile ön plana çıkmıştı. Beyonce, Rihanna,Nicki Minaj ve Lil Wayne gibi ünlü sanatçıların desteğini alan Tidal, kısa süre içerisinde sükse olmayı başardı.

Spotify’ın en büyük rakibi olarak gösterilen Tidal için Samsung’un satın alma hamlesi yapacağı iddia edildi. Jay-Z’nin Silikon Vadisi’nde Samsung’un ana ofisini ziyaret etmesinin ardından yayılan bu söylenti için kesin bir şey söylemek çok zor.

Samsung, Tidal ile ne yapacak?

Samsung’un Milk Music isimli servisinin istenilen başarıya ulaşamaması, Apple’ın Apple Music ile çevrimiçi müzik pazarına girmesi Tidal/Samsung işbirliğinin olabileceğinin sinyallerini veriyor. Bu işbirliği satın alma ile gerçekleşebileceği gibi Samsung telefon ve tabletlere özel Tidal içerikleri ile de olabilir.

tidal-1445246664

 

Samsung’un, Galaxy S6 modellinde kullandığı güçlü Wolfson Dac’ı sayesinde 24-Bit çözünürlüğünde müzikler dinlemek mümkün. Eğer Tidalve Samsung işbirliği tahmin edildiği gibi olursa, Galaxy modellerinin müzik konusunda rakiplerinin bir adım önüne geçebileceğiniz söyleyebiliriz.