2021 mali bilançosunu açıklayan Samsung Electronics, hem 2021 son çeyreğinde hem de yıl bazında yüksek kar elde ettiğini açıkladı.

Samsung Electronics, 2021’in dördüncü çeyreğinde hem üç aylık hem de yıllık gelir rekorunu kırdıklarını açıkladı. Yıllık yüzde 24’lük gelir artışıyla dikkat çeken Samsung, amiral gemisi akıllı telefon ve ev aletleri gibi tüketici ürünlerinin artan satışlarıyla rekor kırdığını açıkladı.

Şirket, üç aylık dönemde yaklaşık 63.6 milyar dolar gelirden 11.5 milyar dolar kar elde etti. 2021 yılının mali bilançosu ise 232.4 milyar dolar olarak açıklandı. Yıl bazında karını da açıklayan şirket, 42.9 milyar dolar elde ettiklerini belirtti.

Samsung, 2021 yılını 42 milyar dolar kar ile kapattı

2022 yılında daha fazla büyüme beklediklerini belirten şirket, amiral gemisi akıllı telefonlar başta olmak üzere tablet ve giyilebilir cihaz üzerine de çalışmalarına devam ediyor. Şirket yetkilileri, 5G teknolojisinin yaygınlaşmasıyla birlikte mobil pazarda daha fazla büyüme olacağını tahmin ediyor.

2021 mali bilançosunu açıklayan Samsung Electronics, hem 2021 son çeyreğinde hem de yıl bazında yüksek kar elde ettiğini açıkladı.

Quantum-dot OLED TV panelleri üreten Samsung, televizyon pazarında da oldukça yüksek gelir elde etmeye devam ediyor. Sony, geçtiğimiz ay Samsung panel ile ürettiği dünyanın ilk QD-OLED TV’sini duyurdu.

Bu hafta Samsung, sızıntılar ile gündeme gelen Galaxy S22 akıllı telefon serisini duyurmak için gerçekleştireceği Unpacked etkinliğinin tarihini doğruladı. Şirketin mobil bölümünün başkanı TM Roh, yeni telefonların son modelini görmüş olabilecek Galaxy Note serisinden işlevsellik alacağını ima etti.

Samsung, pandemi ve küresel tedarik sıkıntısının 2022 boyunca zorluklar yaratacağının altını çizdi. Şirket ayrıca Yaklaşmakta olan Galaxy S ve yakın zamanda piyasaya sürülen Galaxy S21 FE gibi amiral gemisi cihazların satışlarını artırmayı beklediğini belirtti.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.