Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, yeni nesil giriş seviye akıllı telefonlarını yanlışlıkla web sitesinde yayınladı. İşte Samsung Galaxy On5 ve Samsung Galaxy On7

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, yeni nesil giriş seviyesi akıllı telefonlarını Hindistan web sayfasında yanlışlıkla yayınladı. Galaxy On5 ve Galaxy On7 isimlerine sahip telefonlar kısa bir süreliğine de web sayfasında listelenmesiyle bir nevi resmiyet kazandı.

İşte Samsung Galaxy On5 ve Galaxy On7

Samsung’un klasik tasarım çizgisine sahip olan Galaxy On5 ve Galaxy On7, Galaxy Note 3 modelinde kullanılan deri görünümlü plastik arka kapağa sahip.

Galaxy On5, 5 inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü TFT LCD ekrana sahip. Dört çekirdekli 1.3 GHz saat hızında Exynos 3475 işlemci kullanan Galaxy On5, Mali-T720 grafik birimine sahip. 1.5 GB RAM bulunan akıllı telefonda8 GB dahili depolama alanı ile birlikte microSD kart desteği sunulmuş.

galaxyon5

8 Megapiksel arka kameranın yer aldığı Galaxy On5, 5 Megapiksel ön kameraya sahip. Gücünü 2600 mAh bataryadan alan 8.5 mm kalınlığındaki Galaxy On5 ayrıca 149 gram ağırlığında.

Galaxy On7 ise Galaxy On5 modeline oldukça benzer özelliklere sahip. Galaxy On5 modelinin Galaxy On7 modelinden farkı ise 5.5 inçbüyüklüğünde HD ekran, 13 Megapiksel arka kamera ve 3000 mAh batarya olarak göze çarpıyor.

Android 5.1 Lollipop işletim sistemi ile çalışan her iki modelin fiyatları ise Hindistan’da Galaxy On5 için 155 dolar ve Galaxy On7 içinse 200 dolarseviyesinde olması bekleniyor.