Önümüzdeki dönemde, oyun dünyasında adından sıkça söz ettirecek olan VR ekipmanları, dev işbirliklerinde başrol oynamaya başladı. İşte konu ile ilgili detaylar.

Oyun dünyasının geleceği olarak gösterilen sanal gerçeklik cihazları,sektöre hızlı bir giriş yaptı. Steam ve HTC arasında Vive için yapılan işbirliğinin ardından şimdi de AMD Oculus ve Dell dev bir işbirliği kararı aldı.

AMD tarafından yapılan açıklamada AMD Oculus ve Dell, Oculus uyumluAlienware bilgisayarlara güç sağlamak üzere işbirliği yaptı.

Oculus destekli PC’ler 999 dolardan başlayan fiyatlarla!

AMD Radeon R9 grafik kartları ile donatılacak bilgisayarların 999 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı belirtildi.

AMD geçen Mart ayında LiquidVR teknolojisi ile dünyadaki tüm geliştiricilere ve kullanıcılara sanal gerçeklik deneyimi sağlayacak bir girişim başlattığını duyurmuştu.

amd-r9

Sanal gerçeklik deneyimi sırasında konforu sağlayan düşük gecikme süresine imkan veren AMD LiquidVR; sanal gerçeklik başlıklarına da tak-çıkar uyumluluğu sağlıyor. Geliştiricilere ve içerik yaratıcılarına sanal gerçeklik ortamlarında gerçek hayata yakın deneyim veren AMD LiquidVRteknolojisinin geliştirilmesinde AMD GPU yazılım ve donanım sistemlerinin çok önemli bir payı bulunuyor.