Series 8 lansmanından önce Vietnam’daki Apple Watch üretimi arttırılacak!

3

Bu haftanın başlarında bir rapor, Apple’ın Vietnam’da ilk kez Apple Watch ve MacBook modelleri inşa etmek için görüşmelerde bulunduğunu iddia etti. Apple’ın Vietnam’daki tedarikçilerinin, Series 8 lansmanından önce Apple Watch üretimini artırması bekleniyor.

Kuo’nun Twitter hesabında detaylandırdığı gibi, Apple’ın en büyük tedarikçilerinden biri olan Luxshare ICT’nin halihazırda Çin ve Vietnam’da üretim hatları var. Analiste göre, Apple Watch Series 7 birimlerinden bazıları bir süredir Vietnam’dan gönderiliyor.

Ama elbette bu, bu yıl için bazı değişikliklerin beklenmediği anlamına gelmiyor. Analist, Apple Watch Series 8’in bu sonbaharda piyasaya sürülmesiyle, Vietnam’da bir araya getirilen Apple Watch modellerinin oranının %70’e kadar artacağına inanıyor.


Jeopolitik krizler Apple’ın tedarikçilerini nasıl etkiliyor?

ABD hükümeti son zamanlarda Çin ile bazı anlaşmazlıklar yaşıyor ve bu da Çinli tedarikçilere dayanan hemen hemen her şirketi etkiliyor. Konuya yakın kaynaklara göre Apple, tedarikçilerini durum hakkında uyardı ve son ürünlerinin üretimini daha fazla ülkeye yaydı.

Diğer ülkelerdeki üretim hattının küresel talebi karşılamayı değil, yerel pazarlara hizmet etmeyi amaçladığını belirtmekte fayda var.

Kuo, Hindistan’daki iPhone 14 üretim kapasitesinin kısa vadede Çin’deki üretim zorluklarının neden olduğu boşluğu doldurmaya yeterli olmayacağına inanıyor, ancak bu, üretimini başka yerlere genişletmek söz konusu olduğunda hala Apple için önemli bir dönüm noktası.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.