Shopify, e-ticaret platformuna Web3 tipi işlevsellik ekliyor

0
2

Küresel e-ticaret sağlayıcısı Shopify, görünüşte Web3’te işlerin yürütülme şeklini ele alacak bir dizi uygulama güncellemesi ve eklemeyi başlatarak çevrimiçi ticaretin geleceğine doğru büyük bir adım attı.

Yıllardır tüccarların kendi çevrimiçi mağazalarını açmaları için nispeten basit bir yol sağlayan Shopify, şimdi sosyal ağ odaklı mağazacılık, Google, DeFi ( bankacılık), bir NFT (karşılıksız token) pazarı, kripto para birimi, işletmeler arası pazarlama ve satışlar ve diğer kategoriler ekliyor.

Şirket, duyuruyu, tüm platformda yeni uygulamalar, özellikler ve iyileştirmeler sunacak olan Shopify Editions adlı altı aylık yeni bir ürün vitrininin himayesinde yaptı.

Shopify’ın kurucusu ve CEO’su Tobi Lütke bir medya danışmanlığında “Shopify’da sonsuz oyuna inanıyoruz” dedi. “Bu, girişimciler için mümkün olanın sınırlarını sürekli olarak zorladığımız anlamına geliyor. Tüccarların işlerini büyütmeleri için tamamen yeni yollar hayal ederken bugün karşı karşıya kaldıkları karmaşık zorlukları çözmek için çalışıyoruz. Shopify Editions ile, girişimcilikte ellerini deneyecek kadar hırslı olanların daha hızlı başlayıp daha hızlı ölçeklenebilmesi için büyük bahislerimizi ve ticaretteki en son yeniliklerimizi paylaşıyoruz.”

Yeni teklifler, her büyüklükteki tüccarın, yeni gelir fırsatları açarak ve uzun vadede müşteri sadakati oluşturarak bir işletmeyi yönetmede günümüzün zorluklarını aşmasına yardımcı olmak için tasarlandı.

Daha önemli güncellemelerden bazıları şunlardır:

Belirteçli ticaret: Bu, NFT satış ve pazarlama etkileşimi için kendi ana üssünü oluşturmaya yönelik Shopify’ın kendi yaklaşımı olacaktır. Shopify Tokengated Commerce, – en azından başlangıçta – kullanıcılarının kreasyonları olacak olan NFT’leri kullanacaktır. Shopify, NFT’lerin oluşturulması için araçlar sağlayıp sağlamayacağını söylemedi, ancak bu bilgilerin bu yıl içinde gelmesi bekleniyor. Şirket, Tokengated’ın “NFT sahiplerine ürünlere, avantajlara ve deneyimlere özel erişim sağlayarak gerçek hayranları ve VIP’leri ödüllendirmenin bir yolu olacağını” söyledi. Tokengated, kripto cüzdanlarını Shopify’daki mağazalara bağlayacak. Shopify, tüccarların Shopify belirteçli ticaret deneyimlerini çevrimiçi, mobil ve fiziksel perakendede etkinleştirebileceklerini söyledi.

B2B: Shopify’daki B2B, yalnızca işletmelere satış yapmak isteyen perakendeciler için yeni bir ev olacak. Shopify’daki B2B, yalnızca toptan satış yapan şirketler için değildir. Ticari müşteriler, genellikle üç aylık bütçelere dayalı belirli kalıplarda satın alır ve genellikle farklı türde ödeme yöntemleri ve vergi gereksinimleri gerektirir. Yeni platform, küresel perakendecilerin bunları otomatikleştirmesini ve potansiyel olarak B2B gelirini artırmasını kolaylaştıracak.

iPhone’da Shopify: Geçen ay piyasaya sürüldü, ancak çok fazla tanıtım yapılmadı. Shopify, alışveriş işlemlerini artırmak için artık kullanıcılara iPhone’da Shopify destekli işlemlerde dokun ve öde özelliği sağlıyor. Diğer satış noktası hizmetleri POS donanımına güvenirken, Shopify, bir satıcının yalnızca bir iPhone ile ve terminal gerektirmeden yüz yüze ödemeleri etkinleştirmesini kolaylaştırmak için Apple’ın dokun ve öde özelliklerini kullanıyor.

Shopify ve Google: Shopify ve Google, Google aramalarında daha fazla keşfedilebilir olmak için Shopify destekli sitelerde ürünler sağlamak için zaten birlikte çalışıyordu. Bu artık konuma özgü bir açı alıyor. Müşteriler, Shopify destekli bir perakendeciye veya markaya bağlı belirli bir ürün ararken, alışveriş yapanlar ürünün fiziksel bir mağazadan yerel olarak teslim alınıp alınamayacağını görebilir.

Ürün Başkan Yardımcısı Glen Coates bir basın toplantısında “Ticaret dünyasının gittiği her yere gideceğiz” dedi. “Shopify’ın büyük ve kolay bir düğme olmasını istiyoruz.”

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın