Slack, sohbetlere video ve çok kişili ekran paylaşımı ekliyor

0
1

Slack, geçen Haziran’da geçici bir sesli arama seçeneği olarak kullanıma sunulan grup toplantılarına daha fazla özellik getiriyor. Grup sohbetleri varsayılan olarak yalnızca sesli sohbetler olarak başlayacak olsa da, video özelliğini de açabileceksiniz. Video toplantıları ayrı bir pencerede açılabilir ve arka planınızı bulanıklaştırma seçeneğiniz olur.

Yenilenen grup toplantıları, çok kişili ekran paylaşımını destekleyecek. Birkaç kişi aynı anda ekranlarını paylaşabilecek ve bu da belgeler ve sunumlar üzerinde birlikte çalışmayı kolaylaştırabilir. Ayrıca, belirli bir şeyi tartışırken paylaşılan ekranlar üzerinde çizim yapabilir ve görsel bir yardım olarak canlı imleç özelliğini kullanabilirsiniz.

Slack huddles

Grup sohbetinde paylaştığınız her şey (ses ve web kamerası akışınız dışında), doğrudan mesaj dizisine veya başlatıldığı kanala kaydedilecektir. Bu, bağlantılar ve notlar gibi şeyleri içerir. Slack, bunların aranabilir olacağını söylüyor. Bir araya gelmeyen kişiler, bu canlı mesajlaşma dizilerini kullanarak yetişebilecek veya sohbeti olduğu gibi izleyebilecekler. Kullanıcılar bu ileti dizilerini bir kanala veya doğrudan mesaja sabitleyebilir. Grup sohbetine bir isim de verebilirsiniz, böylece bulması daha kolay olur.

Bu Slack olduğundan, elbette video sohbetlerinde emoji tepkilerini kullanabileceksiniz. Konfeti ve el çırpma gibi yeni animasyon efektleri var. Çıkartmalar sayesinde kullanıcılar, örneğin sıradaki konuşmak istediklerini herkese gösterebilirler. Bir çıkartma eklerseniz, siz kaldırana kadar ekranda kalır.

Slack huddles

Grup sohbetlerinde canlı çevirileri desteklemeye devam edecek olan Slack, video ve ekran paylaşımının eklenmesiyle Discord’un oyun kitabından bir yaprak alıyor. Sizin ve iş arkadaşlarınızın anında işbirliği yapabileceğiniz (fiziksel bir ofiste hızlı bir sohbete benzer şekilde) bu araçlarla toplantıları daha çok sanal bir ortak çalışma alanına dönüştürmeyi umuyor. Özellikler yakında uygulamaya geliyor.

Bu arada şirket, hizmetin güvenli devlet kullanımı için tasarlanmış bir sürümü olan GovSlack’in Temmuz ayında kullanıma sunulacağını söylüyor. Slack, temel hükümet güvenlik standartlarını karşıladığını, kullanıcılara kendi şifreleme anahtarlarına erişim sağladığını ve insanların Slack Connect aracılığıyla GovSlack kullanan diğer ajanslara bağlanmasına izin verdiğini söylüyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın