Snap’in selfie drone’undan vazgeçtiği bildiriliyor!

2

Snap’in Pixy adlı bir selfie drone’unu tanıtmasının üzerinden dört aydan kısa bir süre geçti, ancak görünüşe göre şirket şimdiden cihazdan vazgeçiyor. CEO Evan Spiegel, çalışanlara Snap’in kaynakların yeniden önceliklendirilmesi nedeniyle Pixy üzerinde daha fazla çalışmayı durdurduğunu söyledi.

250 dolarlık drone, Önceden ayarlanmış dört uçuş yoluna sahiptir ve Snapchat’e aktarabileceğiniz ve paylaşabileceğiniz fotoğraflar ve videolar çekebilir. Şimdilik Pixy, Snap’in web sitesinden satın alınabilir. Journal, Snap’in şimdilik Pixy’yi satmaya devam edeceğini öne sürdü.

Diğer birçok şirket gibi, Snap de ekonomik yavaşlamanın yükünü hissediyor. Temmuz ayında, hisse fiyatını yaklaşık yüzde 40 oranında düşüren, bugüne kadarki en zayıf üç aylık satış büyümesini kaydetti. Snap’in hissesi geçen yıl yaklaşık yüzde 80 düştü. Şirket ayrıca geçen ay işe alımları önemli ölçüde yavaşlatacağını söyledi.

Birkaç büyük teknoloji şirketi son aylarda önceliklerini değiştiriyor. Örneğin Meta’nın iki kameralı bir akıllı saat planlarını rafa kaldırdığı ve Portal cihazlarını kurumsal ürünler olarak yeniden odakladığı söyleniyor. Diğerleri işe alım planlarını yavaşlattı ve çalışanları işten çıkardı.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.