Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma anlaşması, spam ve sahte hesapların kullanıcıların yüzde 5’inden daha azını temsil ettiğine dair onay bekleyen “geçici olarak askıya alındı” diye tweet attı. Tweet’e ekli bir Reuters bağlantısı, Twitter’ın düzenleyici bir dosyada bu tür hesapların 2022’nin ilk çeyreğinde para kazanılabilir günlük aktif kullanıcılarının yüzde 5’ini temsil ettiğini tahmin ettiğini bildirdi.

Tweet’e bakılırsa Musk’ın bu rakamlarla ilgili bazı endişeleri olabileceği görülüyor. Bununla birlikte, kendisinin ve Twitter’ın bunları doğrulamak için hangi adımları atacağı belli değil.

Kullanıcı tabanını dört katına çıkarmayı hedefliyor ve spam botlarını yeneceğini, tüm insanların kimliğini doğrulayacağını ve algoritmalarını açık kaynak haline getireceğini, aynı zamanda ücretsiz konuşmayı ve içerik denetlemeyi geri adım atacağını söyledi. Bunun bir parçası olarak, Donald Trump ve diğer kullanıcılar üzerindeki Twitter yasağını tersine çevireceğini söyledi.

Ancak, sosyal medya içerik denetimi konusunda bazı uzmanlar, bu hedeflerin birbiriyle çeliştiğini söyledi. Birincisi, Facebook’un eski güvenlik şefi Alex Stamos, geçtiğimiz günlerde Musk’ın Twitter ideallerinin Avrupa yasalarıyla çelişebileceğini tweetledi ve “ABD ile İngiltere’nin Çevrimiçi Güvenlik Yasası ve AB Dijital Hizmetler Yasası ve Dijital Piyasalar Yasası arasında büyük bir uyumsuzluk olduğuna işaret etti. ” Stamos ayrıca Twitter’ın gelişmiş dünyada doymuş olduğunu ve bu nedenle herhangi bir büyümenin “otokrasilerin ve gelişen demokrasilerin zorluklarıyla daha fazla uğraşmayı gerektireceğini” belirtti.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın